Samsung Galaxy S II Plus

Do sieci wyciekł oficjalny Android 4.2.2 dla Samsunga Galaxy S II Plus

Wiemy już, że Samsung Galaxy S II i Galaxy Note mogą wcale nie dostać aktualizacji do Androida 4.2.2. Upgrade ma jednak objąć nieco „ulepszoną” wersję SGS2, czyli Samsunga Galaxy S II Plus. Dzisiaj mamy potwierdzenie takiego stanu rzeczy, gdyż na forum XDA-Developers pojawiła się oficjalna wersja Androida 4.2.2 dla SGS2+.

Samsung Galaxy S II Plus

Niestety wraz z ROM’em nie udostępniono żadnej listy zmian, nie wiemy więc co oprócz Andka 4.2.2 przynosi ta aktualizacja. Pierwsi testerzy zgłaszają, że launcher, widget pogody oraz ekran blokowania w tym firmware są wzięte z Galaxy S4 i działają dużo płynniej. Niestety w sofcie nie zaimplementowano jeszcze funkcji Multi-Window znanej m.in. z Note II i S4. Poniżej możecie zobaczyć, jak prezentują się pełne dane tego ROM’u.

Model: GT-I9105P
Kraj: Niemcy
Wersja: Android 4.2.2
Lista zmian: 1197205
Data: 24 lipiec 2013
Kod produktu: DBT
PDA: I9105PXXUBMG8
CSC: I9105POXABMG8
MODEM: I9105PXXUBMG8

Według niepotwierdzonych informacji Samsung w ciągu kilku dni wyda ten firmware w Niemczech i będzie to pierwszy kraj, który zostanie objęty tym upgrade. Nie wiadomo, kiedy polska dystrybucja Galaxy S II Plus dostanie swojego Androida 4.2.2. Jeśli ktoś nie może się doczekać, aż Koreańczycy oficjalną drogą zaktualizują jego smartfon, może skorzystać z linka źródłowego i sam dokonać aktualizacji. Dla przypomnienia dodam jednak, że proces aktualizacji wiąże się z pewnym ryzykiem, przez które możemy stracić gwarancję a nawet trwale uszkodzić smartfon.

Źródło: XDA-Developers


  • Karola

    Czy ten ROM da radę zainstalować na galaxy s2 (GT-I9100)

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Nie można, bo to dwa zupełnie inne smartfony.