HTC One

Dobra sprzedaż HTC One: sprzedano ich już 5 milionów

Samsung dopiero co oznajmił, że w niecały miesiąc udało mu się dostarczyć 10 milionów Galaxy S4, a HTC już rozpoczął swoje przechwałki. Jeden z szefów tajwańskiego producenta chwali się, że w nieco krótszy czas, HTC udało się sprzedać 5 milionów egzemplarzy modelu One.

HTC One

One jest w sprzedaż od niecałego miesiąca. Przez ten czas flagowy model HTC sprzedał się dwa razy gorzej, niż samsungowy Galaxy S4. Warto jednak dodać, że Samsung chwaląc się 10 milionami nie mówił o sprzedaży, ale o dostawach, a przecież nie jest to równoważne ze sprzedażą. Wygląda więc na to, że 5 milionów sprzedanych One, to świetny rezultat. Zresztą, dopiero co wiele osób wieściło HTC bankructwo, a przecież 5 milionów sprzedanych smartfonów chyba tego w ogóle nie zapowiada.

Według anonimowej osoby z kadry menadżerskiej HTC: “Zamówień jest ciągle bardzo dużo, a firma nie może nadążyć z zaspokajaniem ogromnego zapotrzebowania na One. Jest to spowodowane głównie brakami komponentów, niezbędnych do produkcji flagowca.

Oczywiście sprzedaż One byłaby dużo wyższa, gdyby nie problemy z produkcją tego smartfona. W naszym kraju urządzenie jest tak naprawdę dostępne od około tygodnia, a przecież jego premiera odbyła się na długo, przed oficjalną zapowiedzią Galaxy S4. Wielka szkoda, że tak wielki potencjał został zmarnowany. Oczywiście pułap 5 milionów sprzedanych sztuk, to doskonały wynik, ale myślę, że powinien być co najmniej dwa razy wyższy. Liczę na to, że HTC uczy się na swoich błędach i następnym razem bardziej dopilnuje logistyki produkcji.

Źródło: Android Authority