htc – logo

Dobre dane finansowe HTC – firma przełamała trend spadkowy

HTC właśnie opublikowało dane, dotyczące sprzedaży produktów firmy w ubiegłym miesiącu. Okazuje się, że tajwański producent nareszcie zaczyna wychodzić na prostą.

htc - logo

HTC w końcu odwróciło swój 4-miesięczny trend spadkowy. Mało tego – w listopadzie firmie udało się zwiększyć swoją sprzedaż, i to aż o 23%. Tajwański producent swoje wzrosty zawdzięcza głównie temu, iż do sklepów już trafiły pierwsze smartfony tego producenta, wyposażone w system Windows Phone 8 – modele HTC 8X oraz HTC 8S. HTC zaprezentowało także odświeżoną odsłonę swojej flagowej słuchawki, model One X+.

HTC - finanse w listopadzie 2012

Oczywiście niniejsze wyniki „szału nie robią”, gdyż firmie udało się zaledwie wrócić do poziomu z września tego roku. Mimo wszystko, taka zmiana po 4-miesięcznych spadkach to dla HTC powód do świętowania. W obecnym miesiącu można się spodziewać dalszego wzrostu sprzedaży produktów HTC. Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że przed świętami ludzie kupują znacznie więcej, niż w innych miesiącach. Prawdziwy, finansowy test dla tajwańskiego producenta, rozpocznie się tak naprawdę dopiero w przyszłym roku.

Źródło: GSMArena