doov nike v1

Doov Nike V1 – kolejny smartfon do selfie

Mamy już na rynku wiele smartfonów, które ukierunkowane są na wykonywanie zdjęć typu selfie. Jest przecież Sony Xperia C3HTC Desire Eye oraz wiele innych, jednak smartfon Doov Nike V1 prezentuje rozwiązanie, którego z całą pewnością nigdzie indziej nie widzieliście.

doov-nike-v1-1

Znamy doskonale obrotową kamerę z modelu Oppo N3, której mechanizm jest na tyle dyskretny, że sam skutek jej obrotu jest niemal niezauważalny. Model Doov Nike V1 posiada specjalny zawias, który umożliwia poruszanie całym ramieniem zawierającym obiektyw kamery wraz z lampą błyskową oraz obrót nawet o kąt 190 stopni. Muszę przyznać, że takie rozwiązanie wygląda co najmniej dziwnie i kontrowersyjnie. Zresztą, zobaczcie sami.

Doov-Nike-V1-2

Jeśli chodzi o rzeczoną kamerę to posiada ona 13 MPix sensor Sony o światłosile f/2.0 oraz dwutonową diodę doświetlającą LED od Phillips’a. Znajdziemy tutaj także optyczną stabilizację obrazu, a sam sensor pokryty jest szkłem szafirowym o wysokim współczynniku załamania światła. Jak na telefon do selfie z prawdziwego zdarzenia, oprogramowanie posiada szereg trybów umożliwiających „upiększenie” wykonanych uprzednio fotografii.

Doov-Nike-V1-3

Specyfikacja urządzenia nie jest niestety tak spektakularna jak mechanizm obrotowy kamery, gdyż znajdziemy tutaj czterordzeniowego MediaTek’a MT6732 @ 1,5 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Całości dopełnia 5 – calowy ekran o rozdzielczości 720p oraz akumulator o pojemności 2480 mAh. Doov Nike V1 działa po wyjęciu z pudełka w oparciu o system Android 4.4.4 KitKat.

Urządzenie wyceniono na $325, czyli około 1100 złotych, jednak nie spodziewajcie się jego obecności w polskich sklepach, gdyż wątpliwa jest jego dostępność poza Chinami.