DraStic Nintendo DS – emulator, gra

DraStic – emulator Nintendo DS już dostępny na Google Play

Jesteś wielbicielem konsoli Nintendo DS? To świetnie, bo mam dla Ciebie fenomenalną wiadomość. W sklepie Google Play pojawił się właśnie emulator tej konsoli o nazwie DraStic, który obiecuje doskonałą szybkość emulacji. Ile trzeba za niego zapłacić?

DraStic Nintendo DS - emulator, gra

Appka jest dostępna zaledwie od kilku dni na Google Play, a już zdążyła osiągnąć pułap 10,000 pobrań. Według producentów DraStic, nie jest on jeszcze kompatybilny z chipsetem Tegra 2, jednak wszystkie inne, androidowe urządzenia powinny go obsługiwać bez najmniejszego problemu.

DraStic Nintendo DS - emulator 2

Emulator współpracuje dobrze z wszelkimi, fizycznymi kontrolerami. Powinien również działać na takich urządzeniach, jak Sony Ericsson Xperia PLAY, czy też NVIDIA Shield. Jeśli jednak nie chcemy korzystać z gamepadów, możemy bez problemu wykorzystać przyciski na ekranie, które da się ustawiać według własnych upodobań.

DraStic Nintendo DS - emulator 3

W DraStic nie zabrakło też możliwości zapisywania stanów gry. Dzięki funkcji Save States możemy w dowolnym momencie zachować nasze poczynania i powrócić do nich w późniejszym czasie.

Niestety aplikacja ma też wady, z których największą jest chyba jej cena. Deweloper DraStic, firma Exophase, zażyczyła sobie za nią 8$, co na polskie złocisze daje kwotę około 25 zł. Wiem, że nie jest to mało, ale emulatory mają niestety to do siebie, że najczęściej kosztują sporo. Pamiętajcie oczywiście, że wraz z DraStic nie dostaniecie żadnych, darmowych gier. Exophase nie dostarcza też BIOS’u konsoli Nintendo DS. Wychodzi więc na to, że po zakupie sami musimy sobie skołować BIOS i gry, co jednak w tak dużej obfitości internetu nie powinno chyba stanowić żadnego problemu. Osoby chętne do zakupu appki stosowny link znajdą na samym dole tego tekstu. Poniżej możecie jeszcze zobaczyć film, który demonstruje działanie DraStic.

Google Play (DraStic)