Dungeon Keeper – logo

Dungeon Keeper trafia na platformy Android oraz iOS

Dungeon Keeper to kultowy tytuł, który pewnie jeszcze niektórzy z was pamiętają jako grę w wersji na komputery stacjonarne. Okazuje się, że Electronic Arts’ postanowił „odgrzać” DA i udostępnić go za darmo na platformy Android i iOS.

Dungeon Keeper - logo

Jeśli ktoś nigdy nie grał w Dungeon Keeper to śpieszę informować, że jest to skrzyżowanie tzw. Tower Defense ze strategią czasu rzeczywistego. Kiedy gramy w DK możemy śmiało powiedzieć: „jak dobrze być złym”, dlaczego? Bo w tym tytule wcielamy się w nadzorcę podziemi, który musi chronić swoje dominium. Demony, trolle, wiedźmy, czarnoksiężnicy i temu podobne istoty służą nam i chronią nasze lochy przed najazdami wrogów (głównie rycerzy w lśniących zbrojach). Celem gry jest tak naprawdę ochrona zła przed dobrem.

Oczywiście nasi podopieczni nie są bezbronni. Lochy możemy stale rozbudowywać, wykorzystując w tym celu nasze sługi-robotników. Niestety aby w podziemiach pojawił się jakiś sprzymierzeniec, w postaci np. potężnego demona, musimy stworzyć dla niego dogodne warunki i zapewnić dobre żarło oraz stosowne wynagrodzenie. Na wrogów, którzy wtargną do lochów czekać będą nie tylko nasi źli wojownicy. Ścieżki i pomieszczenia, którymi mogą podążać mający nas zniszczyć bohaterowie, możemy uzbroić w różnego rodzaju pułapki.

Mobilny remake Dungeon Keeper pozwala także na grę wieloosobową. Gracz może więc tworzyć sojusze, dzielić się sługami lub zasobami oraz z innymi graczami uczestniczyć w różnego rodzaju współzawodnictwach.

Dungeon Keeper jest już dostępny (za darmo) w sklepach Google Play oraz iTunes (linki do gry znajdziecie na dole tekstu). Niestety nikt nie wie, czy Electronic Arts’ zamierza wydać ten tytuł także na platformę Windows Phone. Póki co na ten temat nie ma żadnych informacji.

Ściągnij: Android | iOS