Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9190

Dwurdzeniowy Exynos 5210 dla Galaxy S4 mini nieoficjalnie potwierdzony

Wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że Samsung co chwilę wypuszcza coraz to nowe smartfony. Galaxy S4 już jakiś czas temu miał swoją premierę, jednak na swoją kolej nadal czeka jego wersja mini. Jak się okazuje, smartfon będzie oparty o dwurdzeniowy chip Exynos 5210.

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9190

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9190

Na temat Galaxy S4 mini wiemy już całkiem sporo (mogliśmy m.in. zobaczyć pokaźny zbiór jego zdjęć). Jeśli chodzi o specyfikację, urządzenie ma posiadać 4.3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 540 x 960 pikseli (qHD, 256 ppi), 8 MP kamerę, system Android 4.2.2 Jelly bean oraz dwurdzeniowy, 1.6 GHz procesor.

Jeśli chodzi o chipset smartfona, to jakiś czas temu dochodziły do nas informacje, że Samsung pracuje nad dwurdzeniowym układem Exynos 5210, tworzonym specjalnie na potrzeby Galaxy S4 mini. Dzisiaj te wieści zostały nieoficjalnie potwierdzone, więc w S4 mini powinniśmy znaleźć właśnie ten chip.

Niestety, do tej pory nie wiadomo, jaką architekturą będzie się cechował Exynos 5210. Według mnie można jednak spokojnie obstawiać, że wewnątrz znajdziemy dwa rdzenie Cortex-A15 i (być może) dodatkowe rdzenie Cortex-A7, na których smartfon będzie działać w momentach niewielkiego zapotrzebowania na moc obliczeniową.

Oczywiście nic w tej kwestii nie jest pewnie, więc definitywne potwierdzenie powyższych doniesień nastąpi dopiero z chwilą oficjalnej prezentacji S4 mini. Przypominam, że premiera tego urządzenia odbędzie się najprawdopodobniej już pod koniec tego miesiąca.

Źródło: OledDisplay