Geeksphone Revolution – front

Dwusystemowy Geeksphone Revolution trafia do sprzedaży

Revolution, czyli wyposażony w systemy Android i Firefox OS smartfon firmy Geeksphone – trafił dzisiaj do sprzedaży. Sprzęt z oficjalnego sklepu producenta można zamawiać także do Polski (link do sklepu w źródle tekstu). Ile nowy smartfon kosztuje i jaka jest jego specyfikacja?

Geeksphone Revolution - front

Zacznę może od tego, co pewnie większość z was interesuje najbardziej, czyli ceny Geeksphone Revolution. Słuchawkę można zamawiać w sklepie producenta w cenie 225€, czyli w przeliczeniu na złotówki ok. 940 zł. Jaką specyfikacją dysponuje ten smartfon?

Geeksphone Revolution - tył

Bebechy Geeksphone Revolution są przyzwoite. Mamy tu 4.7″ ekran IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, dwurdzeniowy chip Intel Atom Z2560 o taktowaniu 1.6 GHz, 4 GB pamięci na dane (na szczęście jest też slot na microSD) oraz 1 GB RAM.

Jest też oczywiście łączność Wi-Fi b/g/n, GPS oraz Bluetooth 3.0. Jako aparat służy tu 8 MP sensor z fleszem LED, natomiast do przeprowadzania wideorozmów zamontowano 2 MP kamerkę. Zasilanie stanowi bateria o pojemności wynoszącej 2000 mAh.

Geeksphone Revolution - rzut

Czy Geeksphone Revolution jest warty zakupu? Z pewnością smartfon z dwoma systemami to ciekawe rozwiązanie. Do zadań bardziej zaawansowanych może nam służyć Android, podczas gdy w codziennych, niewymagających pracach możemy pośmigać na Firefox OS. Revolution domyślnie działa pod kontrolą Andka, jednak zmiany systemu dokonujemy w bardzo prosty sposób, jednym przyciskiem.

W Revolution drzemie jeszcze większy potencjał, bo wkrótce może się okazać, że na smartfon pojawią się także inne systemy operacyjne.