Android 4.4 KitKat (KeyLimePie)

Dzień jak co dzień, czyli kolejne zdjęcia LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat

Pewnie większość z Was ma już tego serdecznie dość, ale niestety muszę Wam zaprezentować kolejne zrzuty ekranu prezentujące Android 4.4 KitKat oraz nowe zdjęcia, na których widać Nexusa 5. Jeśli już na samą myśl o Google, Nexusie 5 i KitKat dostajecie mdłości – to nie czytajcie tego artykułu.

Android 4.4 KitKat (KeyLimePie)

Screeny systemu Andorid 4.4 KitKat przedstawiają najprawdopodobniej jego wczesne wersje, które noszą jeszcze „przedkitkatową” nazwę Key Lime Pie. Na zrzutach, które możecie zobaczyć w poniższej galerii widać najróżniejsze elementy 4.4 KitKat – począwszy od listingu aplikacji i menu ustawień, a skończywszy na zegarku i stoperze. Wiele z widocznych obrazków dla najlepszego zobrazowania różnic przedstawia jednocześnie dwie wersje Androida – Jelly Bean (po lewej) i KitKat (po prawej).

Kolejne, widoczne poniżej fotografie tym razem pochodzą z Rosji i (nie zgadniecie) ukazują… Nexusa 5. Przecieków dotyczących tego smartfona jest z dnia na dzień coraz więcej, więc zaczynam przypuszczać, że jego premiera faktycznie odbędzie się lada moment (według plotek już jutro, 15 października).

Czy ze zdjęć możemy się dowiedzieć czegoś nowego? Chociaż najprawdopodobniej przedstawiają one finalny design Nexusa 5 (na „pleckach” obudowy nareszcie pojawiło się logo), to nie widać tu nic, czego nie mogliśmy zobaczyć wcześniej.

Mam nadzieję, że Google na bieżąco monitoruje newsowe portale technologiczne i wie, że zarówno system Android 4.4 KitKat, jak i Nexus 5 nie są już dla nikogo większą tajemnicą. Obecna sytuacja wręcz wymaga od LG i Google jak najszybszego ujawnienia nowego OS’a i smartfona. Ich prezentacja będzie w zasadzie tylko formalnością.

Źródło: ZDNet+Anton Kuznetsov