Apple iPhone 5 – lupa

Ekran w Apple iPhone 5 za mały? Jest i na to rada

Jeśli chciałbyś kupić najnowszy smartfon Apple, ale uważasz, że ekran iPhone 5 jest za mały – to mogę Cię pocieszyć. Producenci akcesoriów do produktów Apple już znaleźli dość śmieszne rozwiązanie Twojego problemu.

Apple iPhone 5 - lupa


Zaprezentowany w zeszłym tygodniu Apple iPhone 5, ma „zaledwie” 4-calowy ekran, który może i jest dobry do telefonu, ale z pewnością zawiódł osoby, oczekujące czegoś większego. Użytkownicy, którzy chcą duży ekran (na miarę np. tego ze smartbletu Galaxy Note II), mają do wyboru: nie kupować iPhone 5, lub dokupić do niego nowe, bardzo oryginalne akcesorium.

Przedmiot, który widzicie na poniższych zdjęciach, to Mini Cinema („mini kino”) dla iPhone. W skrócie, jest to ogromne szkło powiększające (lupa), które optycznie zwiększa gabaryty ekranu w smartfonie Apple. Co ciekawe, Mini Cinema ma też specyficzny głośnik w kształcie trąbki, który podobno zwiększa nasze doznania dźwiękowe podczas oglądania filmów.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem to dziwactwo, nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Dopiero później przypomniałem sobie, że podobne rozwiązania stosowano już za czasów świetności przenośnej konsoli do gier, Nitendo Game Boy.

Swoją drogą, takie szkło powiększające nie zużywa energii, więc będzie na pewno bardziej ekologiczne, niż używanie telewizora. Jedno jest pewne, jeśli wraz ze swoim iPhone 5, wyciągniesz z plecaka Mini Cinema – masz zapewnione, że zwrócisz na siebie uwagę całego otoczenia. Projektantom akcesoriów trzeba jednak pogratulować, iż coraz lepiej radzą sobie z wszelkimi niedogodnościami urządzeń Apple. Przypomnę Wam chociażby specjalną przystawkę SLR Mount, służącą do montażu na iPhone pełnowymiarowych obiektywów.

Gdyby ktoś chciał się skusić na Mini Cinema, to już teraz można je kupić w sklepie Fancy. Cena tego cuda wynosi 69 dolarów, czyli na dzień dzisiejszy około 215 zł.

Źródło: Fancy