Corning-Gorilla-Glass-porownanie-0

Ekstra-twarde Gorilla Glass 2 na targach CES

Firma Corning, producent Gorilla Glass – zaprezentuje na przyszłotygodniowych targach CES ekstra-twarde szkło Gorilla Glass 2.

Corning Gorilla Glass - porównanie

Gorilla Glass firmy Corning jest znane dużej części posiadaczy współczesnych smartfonów. To bardzo mocne, wyjątkowo odporne na zarysowania szkło, chroniące wyświetlacz w wielu urządzeniach.

Firma Corning planuje w przyszłym tygodniu, na targach CES w Las Vegas – zaprezentować nową odsłonę odpornego na zarysowania szkła – Gorilla Glass 2. Szkło Gorilla Glass jest tworzone za pomocą specjalnego procesu produkcji, podczas którego stopione szkło miesza się z różnego rodzaju z chemikaliami, co daje dodatkową wytrzymałość. Proces produkcyjny Gorilla Glass 2 został jeszcze bardziej unowocześniony, co według ekspertów Corning – czyni szkło jeszcze twardszym, cieńszym i bardziej odpornym na zarysowania niż kiedykolwiek wcześniej.

Producent niestety nie zdradził, kiedy pierwsze urządzenia z Gorilla Glass 2 pojawią się na rynku – zważywszy jednak na popularność tej technologii, producenci powinni zaadaptować jej ulepszoną wersję bardzo szybko. Poniżej możecie obejrzeć film, który pokazuje, co potrafi wytrzymać Gorilla Glass – aż strach pomyśleć o możliwościach jego ulepszonej wersji.

Źródło: IntoMobile