Elephone P5000

Elephone P5000 – kolejny smartfon ze świetną baterią

Elephone nie jest marką zbyt znaną w Polsce, a zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że również na świecie nie cieszy się ogromną popularnością. Jest jednak coś, co może przynieść temu producentowi dobrą sławę. O czym mowa? O nowym modelu P5000, który charakteryzuje się znakomitą baterią.

Elephone-P5000-1

Na próżno szukać w tym smartfonie wyszukanej stylistyki – można w zasadzie powiedzieć, że wygląda on niemal identycznie jak każdy model z serii Galaxy od Samsunga. Nie wygląd jest jednak w tym przypadku najważniejszy, gdyż to właśnie zamontowany akumulator jest najbardziej charakterystyczną częścią specyfikacji tego urządzenia. Ma on pojemność aż 5350 mAh, co czyni go najbardziej pojemnym ze wszystkich, jakie znajdziemy w dostępnych obecnie smartfonach. Co ciekawe, poprzedni rekord należy do modelu Philips W6618, który posiada baterię o 50 mAh mniejszą.

Elephone-P5000-2

Według producenta akumulator o tak dużej pojemności może zapewnić nawet 4 dni ciągłej pracy, a opcja szybkiego ładowania jest w stanie w jedną godzinę naładować urządzenie aż do 70%. Co więcej, możemy również tym smartfonem podładować inne urządzenia.

Elephone-P5000-3

Jak na tak pojemną baterię, Elephone P5000 jest stosunkowy cienki – jego wymiary wynoszą bowiem 144 x 71 x 9,3 mm. Poza tym w kwestii specyfikacji znajdziemy tutaj ośmiordzeniowy chipset MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz, a także 2 GB pamięci RAM. Android 4.4 KitKat wyświetlany jest na 5 – calowym ekranie o rozdzielczości 1080p. Znajdziemy tutaj także skaner odcisków palców, moduł NFC oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Zamontowano też zestaw dwóch kamer – główną o matrycy 16 MPix oraz frontową 8 MPix.

Elephone P5000 ma trafić do sprzedaży już w styczniu przyszłego roku, jednak  nie znamy póki co jego oficjalnej ceny. Wszystko wskazuje także na to, że producent będzie respektował zamówienia międzynarodowe.