Elephone P6000 – torba

Elephone P6000 – pierwszy chiński smartfon z preinstalowanym Androidem 5.0

Wiecie zapewne, że w chwili obecnej jedynym urządzeniem, które po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą systemu Android 5.0 Lollipop jest produkowany przez Motorolę i Google smartfon Nexus 6. Okazuje się, że drugim smartfonem, które dostąpi tego „zaszczytu” jest chiński twór firmy Elephone o nazwie P6000.

Elephone-P6000-torba

Nie jest to co prawda urządzenie z tak zwanej górnej półki, jednak jego specyfikacja jest dość przyzwoita i znajdzie zapewne wielu zwolenników. Obejmuje ona przede wszystkim 5 – calowy ekran 720p i 64 – bitowy, czterordzeniowy chipset MediaTek oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Co ważne, znajdziemy tutaj moduł łączności LTE oraz wsparcie dla standardu Dual SIM, a także niezły akumulator, bo o pojemności aż 2700 mAh.

Elephone-P6000-2

Użytkownicy zadowolą się dwiema kamerkami – główną o matrycy aż 13 MPix oraz frontową 2 MPix, a wykonane nimi zdjęcia będą mogli przechowywać w pamięci wewnętrznej urządzenia, która w tym przypadku wynosi 16 GB.

Elephone P600 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku – dokładnie 27 grudnia, a wycenione zostało na $170, co daje nam obecnie około 570 złotych w przeliczeniu na polską walutę. Nie wiemy niestety, jaki model sprzedaży w tym przypadku będzie preferować ten producent, ale wydaje się, że będzie on otwarty na międzynarodową dystrybucję.