Windows Phone 8.1 – emulator

Emulator Windows Phone 8.1 zademonstrowany na wideo

Przecieki dotyczące Windows Phone 8.1 stają się ostatnio coraz częstsze. Oprócz sporej liczby zrzutów ekranu, jakie ostatnio widzieliśmy, dzisiaj doszło także wideo, które tak naprawdę prezentuje emulator WP 8.1. Co ciekawego możemy zobaczyć na tym nagraniu?

Windows Phone 8.1 - emulator

Niestety w emulatorze brakuje tego, o czym wspominaliśmy wcześniej, czyli centrum powiadomień oraz funkcji Cortana. Nie powinniśmy się jednak o to martwić, bo najwyraźniej Microsoft po prostu w tej wersji emulatora postanowił jeszcze tego nie umieszczać.

Mimo wszystko na nagraniu możemy zobaczyć całkiem sporo, dość znaczących zmian w UI. Widać m.in., że przyciski nawigacji zostały przeniesione na ekran. Ma to pozwolić na pewne modyfikacje, dzięki którym niektóre aplikacje będą w stanie ukrywać ten pasek lub ustawiać swoje tło w taki sposób, aby jego wygląd się z nim zlewał. Tą funkcję widać dobrze w 3 minucie wideo.

Oprócz tego na nagraniu możemy zobaczyć nowy sposób wyłączania aplikacji w menadżerze. Teraz nie trzeba już wciskać przycisku X – wystarczy, że przeciągniemy appkę na dół a zostanie ona zamknięta (funkcję widać w 1 minucie nagrania).

Kolejną funkcją widoczną na filmie, a która również dotyczy aplikacji – jest możliwość ich zapisywania na karcie microSD (9 minuta). Taka zmiana powinna dość znacznie wpłynąć na funkcjonalność smartfonów z najniższej półki, które zazwyczaj dysponują jedynie 4 GB pamięci na dane.

Od zmian nie ustrzegła się też przeglądarka internetowa. Internet Explorer 11 posiada zmieniony UI oraz nowy silnik – filmy odtwarzane z YouTube działają teraz dużo lepiej. Przeglądarka dostała też wsparcie dla WebGL (webowej grafiki 3D). Inaczej wygląda interfejs kamery, gdzie widać przycisk do robienia zdjęć seryjnych.

Co istotne, SDK systemu Windows Phone 8.1 zawiera też ustawienia dla ekranów QHD (2560 x 1600 pikseli), co otwiera przed producentami drogę do tworzenia naprawdę high-endowych sprzętów.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Super , bardzo mnie to cieszy bo za 4 lata WP8.1 może zdeklasować Android na pozycji lidera androsyfu fragmentacji 99,99%

  • Marcel Jóźwiak

   Czy możesz mi wyjaśnić, co to jest ta fragmentacja, z czego wynika, i jaki ma wpływ na mnie, jako użytkownika Androida?

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Fragmentacja to brak poprawek aktualizacji , jednym słowem masz nie aktualny system który ma luki dziury i zero bezpieczeństwa twoich danych do tego każdy hacker bez problemu Ci wjedzie w system i zainstaluje dowolny trojan itp.itd. ponieważ dopiero w najnowszej wersji systemu KK’4.4.2 Google naprawił i załatał bardzo krytyczną lukę bezpieczeństwa .

    Czyli nie mając najnowszej wersji systemu i poprawek masz jeden wielki syf i trojan na 100% zainstalowany ale jak tak lubisz to to tak żyj jak nie rozumiesz czym jest ta fragmentacja i jakie zagrożenia za sobą niesie .

    Reasumując to czym więcej bubli i dziurawych jak sito smartfonów/tabletów w użyciu i zalogowanych w sieci tym większe poletko dla działalności hackerów i mamy efekt najbardziej zainfekowanego systemu trojanami w 80% jeden wielki syf to Android.

    Druga kwestia problemu fragmentacji i braku najnowszego systemu to fakt że najnowsze programy wymagają innego API czyli nie możesz ich już zainstalować na starsze wersje jak nie masz przynajmniej JB’4.2/JB’4.3

    W przypadku Windows Phone taki problem fragmentacji nie występuje bo generalnie wszystkie smartfony mają najnowszy system WP8 jaki MS/Nokia udostępnia dla sprzętu który spełnia warunki specyfikacji do Aktualizacji .

    • Roberto

     Sprawa luk bezpieczeństwa – w każdej wersji systemu one są, nawet najnowszym Androidzie i WP. Zasadą podstawowa jest by nie instalować podejrzanego oprogramowania, bo wtedy nawet najnowsza wersja systemu nic nie da. Wystarczy dobrze przeglądac się temu co się instaluje z Google Play i Marketu MS. Kolejną rzeczą jest jego tekst o niemożności uruchomienia nowszych programów na starszych wersjach Androida. takich programów jest może z 0,5% procenta i są one związane z konkretnym modelem telefonu lub opcjami i możliwościami dodanymi w kolejnej aktualizacji. 99,5% nowych programów wymaga systemu Android co najmniej 2.2 Froyo.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Po pierwsze wszystkie wersje Android do KK’4.4.2 mają lukę do dziś nie poprawioną która pozwala atakującemu każdy syf zainstalować na Android i szpiegować do woli co chce …
      Aplikacje to drugie dno na ten system i 100% trojany … zapoznaj się z prawami tych programów i dobrze się zastanów w jakim celu mają dostęp do kontaktów,sms,poczty,lokalizacji itp.itd
      Tylko kretyn nie zdaje sobie sprawy o co kama

    • Mee Go

     A poco ktoś miałby instalować mi trojana ?

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Nikt Ci nie musi go instalować bo już go masz od dawna na własne życzenie

     • Mee Go

      Nie mam. Skanowałem przed chwilą i nic mi nie wykazało.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Tak się znasz jak inni , wszystkie twoje aplikacje śmiecie to również trojany 100%
      Poczytaj uważnie do czego mają dostęp i co komuś wysyłają w jakim celu się dobrze zastanów

     • Mee Go

      Jeżeli się nie znam to wytłumacz mi. Po co ? Co one robią ? itp. itd.

     • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

      Dzieciaku … wszystko co piszesz odbierasz jest skanowane i odsyłane do właściciela anonimowego programu … to jest cena twojej głupoty jak syf instalujesz za free z ciekawości do zabawy .
      Aplikacje zgodnie z info. sa trojanem 100%
      Programy MS nie mają uprawnień do wszystkiego w systemie WP8 jak ten syf śmietnik na Android
      Śmiać mi się chce jak głupawa gra Pou lub inne trojany wymagają twojej zgody do dostępu do sms itp.itd a ty klikasz jak małpa gdy zobaczysz banan i wchodzi trojan jak nóż w masło a ty zadowolony bo sobie pograsz za free
      Nie będę Ciebie uświadamiał bo jesteś tak pusty jak ten twój system do którego się jarasz i jesteś ślepy co instalujesz

      Fachowcy z gimbazy buhahaha … android to syf i bubel a to że jest to najbardziej zainfekowany trojanami system w 80-99% to poczytaj w necie