Epic Citadel

Epic Citadel już dostępne na Android – pokaz możliwości Unreal Engine 3

Epic Citadel, czyli pseudo-gra z wbudowanym benchmarkiem, ukazująca możliwości Unreal Engine 3 – trafiła właśnie na Google Play.

Epic Citadel

Po zainstalowaniu Epic Citadel na swoim smartfonie mogę śmiało stwierdzić, że przyszłość mobilnych gier należy m.in. właśnie do tego silnika graficznego. Firma Epic Games wypuściła także upgrade dla Epic Citadel dla iOS – jednak brakuje w nim benchmarka.

Dlaczego premiera Epic Citadel jest taka ważna? A no przede wszystkim dlatego, że na platformie Android nareszcie możemy zobaczyć porządny silnik do gier, na którym działają m.in. takie hity, jak Gears of War 3, Infinity Blade 2, Medal of Honor, Mass Effect 3 itp.

Epic Citadel to jednak przede wszystkim demonstracja i narzędzie dla deweloperów, którzy mogą zobaczyć, jak Unreal Engine 3 działa na różnych urządzeniach.

Aplikacja wspiera zarówno architekturę ARM, jak i x86 – więc zarówno obecne, jak i przyszłe smartfony/tablety będą mogły ją odpalić. Jeśli niestety Wasze urządzenie nie jest wspierane, poniżej umieszczam film, na którym możecie obejrzeć, jak ładnie wygląda świat stworzony za pomocą Unreal Engine 3. Chętnych do zainstalowania Epic Citadel zapraszam na Google Play (link w źródle artykułu).

Źródło: Google Play