Eternal Legacy

Eternal Legacy – japoński RPG od Gameloft

Eternal Legacy to bardzo japoński RPG, w który można zagrać zarówno na system Android, jak i na iOS.

Eternal Legacy


Nie wiem, czy każdy wie, czym cechują się japońskie gry RPG. Jest to szczególnie widoczne w wyglądzie postaci – czyli blondaski, bujne czupryny, dziecięcy wygląd i wielkie oczy. Jeśli to Was nie przeraża, to zapraszam do dalszej lektury.

W Eternal Legacy wcielamy się w chłopaka o imieniu Astrian, walczy on w ruchu oporu, który buntuje się przeciwko władzy. Gra dosłownie zrzyna co tylko się da z serii Final Fantasy, a w szczególności z jej ósmej odsłony. Nie trudno zgadnąć, że wielbiciele serii będą wniebowzięci. Co ciekawe, występuje tu pewne pomieszanie – postacie, którym będziemy sterować posługują się najczęściej bronią białą i magią, natomiast świat, który nas otacza jest bardzo zaawansowany technologicznie, walczymy np. z robotami itp. Jedną z dużych wad gry – są drętwe dialogi i aktorstwo postaci, do czego można jednak przywyknąć.

Grafika prezentuje się za to wyśmienicie, świat został wykreowany w bardzo drobnych detalach, a całość oglądamy w pełnym 3D. W grze poruszamy się – sterując naszym głównym bohaterem, poprzez wirtualny joystick. Całe szczęście możemy w pełni skorzystać z trójwymiarowości gry, gdyż sprawujemy całkowitą kontrolę nad kamerą, którą poruszamy we wszystkie strony. Grafika będzie się na pewno podobać wielbicielom wschodniej kultury, chociaż amatorzy średniowiecznych zbroi, tarcz i mieczy – powinni od gry trzymać się jak najdalej.

Jeśli chodzi o esencję gier RPG, czyli walkę – to w Eternal Legacy jest ona prowadzona z podziałem na tury. Każda postać wykonuje kolejno swój ruch, a my w trakcie rozgrywki wydajemy rozkazy Astrianowi. Pozostałymi postaciami z naszej drużyny nie możemy bezpośrednio sterować, a jedynie wydawać komendy co do sposobu zachowania. Można więc zalecić „koledze” z drużyny, aby leczył innych, lub zachowywał się defensywnie itp. Walka jest w miarę ciekawa, zadajemy ciosy, używamy magicznych przedmiotów itp. Podczas walki możemy wykorzystywać różnego rodzaju ciosy specjalne, które z biegiem gry – stają się coraz potężniejsze. Oręż, którym władamy – również możemy ulepszać, wkładając w niego specjalne „fragmenty”, podnoszące jego statystyki.

Podsumowując, gra według mnie jest całkiem dobra, szczególnie, jeśli chodzi o grafikę. Osobiście nie przepadam za wyglądem postaci, jaki zaserwował nam Gameloft – ale to kwestia gustu. Eternal Legacy polecam szczególnie wielbicielom japońskich kreskówek i osobom, które grały kiedyś w Final Fantasy, im gra na pewno się spodoba – a całej reszcie odradzam. Gra obecnie kosztuje $4.99, można ją nabyć na stronie firmy Gameloft. Poniżej przedstawiam film, ukazujący rozgrywkę w Eternal Legacy – oceńcie sami, czy ta gra może się Wam spodobać.

Linki: Android, iPhone