Samsung Galaxy S5 – czarny

Europejska cena Galaxy S5 wyniesie ok. 2700 zł?

„Kurz” po premierze Galaxy S5 powoli opada, przyszła więc kolej na pojawienie się pierwszych, przedsprzedażowych ofert tego smartfona. Kilka europejskich sklepów już podało ceny Samsunga Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 - czarny

Zdecydowanie najdroższe oferty proponuje niemiecki i hiszpański Amazon, który za S5 w wersji 16 GB żąda odpowiednio 699€ (ok. 2930 zł) i 729€ (ok. 3060 zł).

Sporo mniej za Galaxy S5 w ofercie przedsprzedażowej trzeba zapłacić w jednym z holenderskich sklepów (Belsimpel), gdzie Galaxy S5 16 GB kosztuje 652€ (ok. 2730 zł).

Niestety wszystko wskazuje na to, że niskie ceny Galaxy S5, o których wspominało kilka plotek – nie zmaterializują się. Jeśli powyższe ceny utrzymają się będzie to oznaczać, że Galaxy S5 na starcie będzie kosztował praktycznie tyle samo, co Galaxy S4 podczas swojego sklepowego debiutu.

Dla porównania w europejskich sklepach pojawia się także Sony Xperia Z2, która jest aktualnie najgroźniejszym konkurentem S5. Za flagowca Sony trzeba jednak zapłacić sporo mniej. Niemiecki Amazon chce za Z2 kwotę 599€, czyli ok. 2500 zł.

Szczerze mówiąc jeśli Samsung faktycznie wypuści S5 w tak wysokich cenach, to nie wiem, czy jego produkt powtórzy sukces Galaxy S4. Nie da się ukryć, że Galaxy S5 w stosunku do swojego poprzednika wnosi chyba najmniej z całej serii tych urządzeń. Konkurencja oczywiście nie śpi. Póki co jako alternatywę dla S5 mamy w zasadzie tylko Xperię Z2 lub LG G2, jednak już wkrótce może się ona wzbogacić o The All New HTC One oraz LG G3. Tegoroczna smartfonowa rywalizacja zapowiada się więc na bardzo ostrą, ale też i bardziej wyrównaną.