HTC One

Europejski HTC One dostaje Android 4.4 KitKat

Posiadasz HTC One i już nie możesz się doczekać, kiedy w końcu tajwański producent rozpocznie jego aktualizację do Androida 4.4 KitKat? Mam więc dla Ciebie świetną wiadomość, bo HTC właśnie rozpoczęło dystrybucję KitKata dla europejskiego wariantu One.

HTC One

Pierwszym europejskim operatorem, który rozpoczął aktualizowanie One w Europie, jest francuski SFR. Abonenci SFR, którzy kupili w tej sieci HTC One już w tej chwili otrzymują Androida 4.4.2 KitKat. Oczywiście fakt udostępnienia KitKata w SFR nie oznacza jeszcze, że z miejsca wszyscy polscy posiadacze One dostaną Androida 4.4. Jak to zwykle w tego typu sytuacjach bywa, upgrade jest rozpowszechniany stopniowo, może więc potrwać kilka tygodni, zanim dotrze do Polski.

Co daje nowa aktualizacja? Oczywiście przynosi ona do HTC One najnowszą wersję Andka, czyli 4.4.2 KitKat. Oprócz tego producent zaimplementował tu swoją autorską nakładkę na system, Sense 5.5 UI. Jeśli zainstalujesz nowy firmware to zauważysz, że jest on zauważalnie szybszy. Mam nadzieję, że polscy posiadacze tego urządzenia nie będą musieli czekać na swoją aktualizację zbyt długo.

Jeśli ktoś z was moi drodzy czytelnicy posiada HTC One z polskiej dystrybucji i dostał już upgrade, niech koniecznie poinformuje o tym wszystkich w komentarzu pod tym tekstem. Sam jestem ciekaw, jakie macie wrażenia na temat nowego softu – czy są z nim jakieś problemy, czy może działa wyśmienicie.