Apple iOS 6

evasi0n – pierwszy trwały jailbreak dla iOS 6 już jest

Społeczność hackerów ciężko pracowała nad przełamaniem linii obronnych iOS 6, ale w końcu się udało. W sieci pojawił się evasi0n, czyli pierwszy i trwały jailbreak dla iOS 6.

Apple iOS 6

Jailbreak to jeden z najpopularniejszych „ficzerów” do wszystkich urządzeń z systemem Apple iOS. To właśnie za jego pomocą możemy odblokować system, dzięki czemu możliwe staje się wgrywanie nieoficjalnych programów (a nie tylko tych z App Store) oraz bezpośredni dostęp do plików urządzenia.

Dzięki grupie evad3rs, która stworzyła jailbreak evasi0n – bez trudu odblokujemy naszego iPhona, iPoda touch, iPada oraz iPada mini nawet wtedy, gdy działa w oparciu o iOS 6 lub 6.1. Według twórców proces jailbreaku trwa zaledwie 5 minut. Program jest kompatybilny zarówno z systemem Linux, Mac OS X jak i Windows.

Chętnych odblokowania swojego „jabłuszka” za pomocą evasi0n, zapraszam do linku źródłowego artykułu. Na oficjalnej stronie projektu znajdziecie wszystkie, niezbędne pliki do ściągnięcia oraz szczegółowe instrukcje instalacji. Przypominam, że tego typu grzebanie przy sofcie, skończy się zapewne utratą gwarancji. W razie pytań – zapraszam na nasze forum, gdzie każdy otrzyma pomoc w instalacji jailbreaku.

Źródło: evasi0n, GSMArena