Samsung Exynos 5 Octa

Exynos 5 Octa jednak wspiera wszystkie 20 zakresów łączności LTE

Samsung, poprzez jedno ze swoich oficjalnych, twitterowych kont wyjaśnił, że chipset Exynos 5 Octa jednak obsługuje łączność LTE. Czy to oznacza, że Galaxy S4 I9500 ma możliwość przesyłania danych poprzez LTE?

Samsung Exynos 5 Octa

Informacja potwierdza, że zamontowanie Snapdragona 600 w jednym z wariantów S4 (I9505), nie było wcale podyktowane obsługą przez ten chip łączności LTE. Wszystko wskazuje więc na to, że Samsung zdecydował się na układ Qualcomma, ze względu na trudności z nadążeniem z produkcją Exynosa 5410 Octa (o czym zresztą wcześniej już pisałem).

Samsung Exynos 5 Octa - potwierdzenie LTE na Twitterze

Oświadczenie Samsunga rodzi kolejne pytanie – czy w takim razie wszystkie Galaxy S4 I9500, będą miały możliwość komunikacji poprzez LTE? Niestety, tego nikt nie może zagwarantować. Całkiem możliwe, że S4 w niektórych krajach, będą sprzedawane z chipem Exynos 5 Octa i 4G. Miejmy nadzieję, że Samsung wkrótce wyda kolejne oświadczenie, w którym wyjaśni nam tą kwestię. Szczerze mówiąc nie obraziłbym się, gdyby w Polsce był sprzedawany wariant z chipem Octa oraz LTE.

Źródło: Samsung (Twitter)