FBI logo

FBI i Samsung są bliskie podpisania umowy na dostawy smartfonów, BlackBerry w defensywie

FBI to amerykański urząd, którego zadanie jest proste – walka z przestępczością w USA. Ten rządowy twór zatrudnia ogromną, 35,000 rzeszę pracowników, którzy w tej chwili korzystają ze smartfonów BlackBerry. Wiele wskazuje jednak na to, że wkrótce rolę BlackBerry przejmie… Samsung.

FBI logo

Samsung już rozpoczął rozmowy z FBI, które finalnie mogą się zakończyć podpisaniem umowy na dostawy urządzeń z linii Galaxy. Jeśli rozmowy faktycznie zostaną zwieńczone podpisaniem umowy, to będzie to kolejny gwóźdź do trumny kanadyjskiego producenta, firmy BlackBerry. W zeszłym roku inny amerykański urząd (zatrudniający około 18,000 pracowników) zakończył współpracę z BB na rzecz Apple.

Oczywiście nie jest do końca jasne, czy smartfony Samsunga zastąpią wszystkie urządzenia BlackBerry, czy może niektóre z nich pozostaną nadal w użyciu. FBI nie wystosowało w tej sprawie żadnego, oficjalnego stanowiska. Według jeszcze innych raportów Koreańczycy prowadzą także rozmowy z kolejnym amerykańskim molochem – marynarką wojenną U.S. Navy.

Dlaczego Samsung może się w ogóle starać o takie lukratywne kontrakty? Przecież w opinii wielu osób Android, na bazie którego działa większość sprzętów tego producenta to OS mało bezpieczny. Pamiętajcie jednak, że Samsung opracował swoje własne oprogramowanie, które działa jako osobna warstwa systemu Android (jego nazwa to Samsung Knox). Dzięki Knox produkty Samsunga uzyskały certyfikat bezpieczeństwa Amerykańskiego Departamentu Obrony, co otworzyło Koreańczykom drogę podpisywania nowych, niedostępnych do tej pory, rządowych umów.

Źródło: Reuters