FIFA 13 – Messi

FIFA 13 w wersji na smartfony już jest, niestety póki co tylko na te z Windows Phone 8

Wiem, że to karygodne, ale niestety tak jest. Wielbiona przez wiele osób symulacja piłki nożnej FIFA 2013, która ukazała się właśnie w wersji mobilne, jest na razie dostępna tylko dla posiadaczy Lumii z systemem Windows Phone 8.

FIFA 13 - Messi

Nokia i Microsoft postarali się aby FIFA 13 w pierwszej kolejności pojawiła się na WP 8. Gra oferuje około 500 licencjonowanych drużyn piłkarskich w 30 różnych ligach. Baza piłkarzy to aż 15,000 zawodników, którzy mogą grać na 32, rzeczywistych stadionach z całego świata. Najfajniejsze jest jednak to, że w tej mobilnej Fifie 13 grafika jest naprawdę świetna, a sterowanie bardzo precyzyjne. Zresztą, screeny z rozgrywki możecie zobaczyć na poniższej galerii.

W tym momencie Electronic Arts sprzedaje grę w sklepie Windows Phone Store za 4.99$, czyli ok. 17zł. Tytuł od konsolowego oryginału różni się głównie tym, że został „wykastrowany” z trybu menadżera.

Kiedy gra pojawi się na inne platformy, np. Android i iOS? Tego w tej chwili nie wiadomo, obstawiam jednak, że wyłączność Windows Phone na ten tytuł nie potrwa dłużej, niż miesiąc. Póki co posiadacze urządzeń z innymi systemami operacyjnymi muszą się obejść smakiem, albo… kupić smartfon z WP 8. Na koniec dodam jeszcze tylko, że FIFA 13 nie jest dostępna na zapomniane już przez Nokię urządzenia wyposażone w Windows Phone 7.5 i 7.8.

Źródło: Windows Phone Store


  • Mateusz

    „Kiedy gra pojawi się na inne platformy, np. Android i iOS? Tego w tej chwili nie wiadomo”

    Na iOS jest juz dostepna od miesięcy… Mając na myśli exclusive i platformę WP8 mówimy tutaj o smartfonach Nokii….

  • kurde

    Hohoho. No to ładnie się postarali 😉 Brawo Nokia ‚n’ Microsoft