Final Fantasy IV – The After Years

Final Fantasy IV: The After Years dostępne na Android i iOS

Final Fantasy IV: The After Years to gra, będąca sequelem Final Fantasy IV z 1991 roku. Gra pierwotnie ukazała się w 2008 roku na terenie Japonii w postaci odcinków, potem zawędrowała na WiiWare, a teraz po gruntownym przerobieniu ukazała się na iOS oraz Android.

Final Fantasy IV - The After Years

Jak sami możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu i filmie, gra jest w całości wykonana w grafice 3D. Co zrozumiałe, także i sposób kontrolowania rozgrywki zmienił się i teraz służy do tego ekran dotykowy naszego smartfona lub tabletu.

Gra została podzielona na 10 różnych epizodów, w których wcielamy się w 10 różnych charakterów. Swoją drogę podczas gry przyjdzie nam „wyrąbywać” korzystając z systemu Active Time Battle, który w zależności od fazy księżyca świata gry – modyfikuje fizyczną i magiczną siłę ataku naszego bohatera. Oczywiście jak przystało na serię Final Fantasy, czeka nas wiele godzin interesującej rozgrywki.

Niestety producent Final Fantasy IV: The After Years, firma SQUARE ENIX, zażyczyła sobie za grę sporej kasy. Wersja na Androida została wyceniona na 15.99$ (ok. 52 zł), natomiast posiadacze sprzętu z iOS będą musieli zapłacić jeszcze więcej, bo 19.99$ (ok. 63 zł). Osoby, które mimo wszystko będą chciały nabyć ten tytuł, linki do gry znajdą w źródle tego tekstu.

Źródło: iOS, Android