Final Fantasy VI

Final Fantasy VI wkrótce na iOS i Android

Final Fantasy to RPG, który przez fanów serii jest uważany za grę kultową. Szósta część tego tytułu to według wielu osób najlepsza odsłona w całej historii tej serii. Nie dziwi więc fakt, że Final Fantasy VI doczeka się swojej mobilnej odsłony. Gra wkrótce pojawi się w wydaniu na systemy iOS i Android.

Final Fantasy VI

Final Fantasy VI pierwotnie ukazało się na konsolę Super Nintendo i była to ostatnia część tej serii w wydaniu 2D (Final Fantasy VII został już stworzony w grafice 3D). Firma Square Enix, która jest odpowiedzialna za produkcję mobilnych wydań Final Fantasy, już prowadzi prace nad stworzeniem VI na smartfony i tablety.

Portal Kotaku, który rozmawiał z dyrektorem i producentem firmy Square, Takashi Tokitą, informuje, że „gra będzie remakiem oryginalnego Final Fantasy VI”. Tytuł tak jak oryginał zaoferuje grafikę 2D, która będzie nieco ulepszona oraz zoptymalizowana na platformy mobilne. Mimo wszystko ilość niezbędnych zmian zostanie ograniczona do absolutnego minimum.

Tokita zostawia także otwarte drzwi dla mobilnego wydania Final Fantasy VII, które z całej konsolowej serii było najbardziej popularne. Według niego jeśli Final Fantasy VI: The After Years będzie się dobrze sprzedawać, to Square pewnego dnia stworzy również mobilne wydanie FF VII.

Niestety Takashi Tokita nie zdradził, kiedy możemy się spodziewać premiery Final Fantasy VI (według plotek odbędzie się ona jeszcze tej zimy) oraz jaka będzie cena tej gry. Patrząc jednak na ceny poprzednich wydań FF, możemy się spodziewać kwoty w przedziale 50-60 zł.

Aktualizacja (15.I.2014): Final Fantasy VI pojawiło się dzisiaj w androidowym sklepie Google Play. Niestety tak jak mogliśmy się domyślać, cena tej gry nie jest niska. W tej chwili trzeba za nią zapłacić aż 48 zł, co na realia mobilnych gier jest kwotą bardzo wysoką.