Asus-Padfone-0

Finalna wersja ASUS Padfone zaprezentowana

ASUS Padfone, czyli coś, co jest smartfonem, ale może też być tabletem – został oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie.

Asus Padfone


Na temat ASUS Padfone, słyszymy od wiosny ubiegłego roku. ASUS już go nawet oficjalnie prezentował w maju zeszłego roku, niestety – nie zdradzono wtedy zbyt wielu szczegółów na jego temat. Sytuacja uległa zmianie dopiero dzisiaj, na barcelońskich targach MWC – gdzie oficjalnie zaprezentowano ten tableto-smartfon, zdradzając również jego specyfikację. Jak możecie zobaczyć w poniższej galerii – Padfone to tak naprawdę smartfon, wyposażony w stację dokującą „w kształcie” tabletu. To właśnie dzięki tej stacji dokującej, możemy „zrobić” z naszego smartfona – pełnowymiarowy tablet.

Według relacji, Padfone został wyposażony w czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960, 4.3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD, 8MP aparat, 1.3MP kamerkę z przodu, oraz 1,520mAh baterię. Całość działa oparta o system Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Jeśli chodzi o tabletową stację dokującą – to posiada ona 10.1-calowy wyświetlacz, o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Do tabletu można też dołączyć specjalną klawiaturę, która dodatkowo rozszerza pojemność naszej baterii (dzięki wbudowanemu akumulatorowi).

W sprzedaży pojawią się dwie wersje urządzenia – z łącznością HSPA+ i LTE. Padfone w wersji HSPA+ będzie dostępny już w kwietniu, natomiast wersja LTE – w późniejszym okresie bieżącego roku.

Źródło: Pocketnow