Apple-iphone-5-2

Fioletowy odcień na zdjęciach wykonanych iPhone 5 – to według Apple normalne zjawisko

Użytkownicy iPhone 5 skarżą się, iż zdjęcia wykonane ich smartfonem – są w mocno naświetlonych miejscach zabarwione na fioletowo. Według Apple, takie zachowanie kamery jest zupełnie normalne.

Apple iphone 5

Cała sytuacja przypomina słynną aferę „antenagate”, podczas której Steve Jobs wmawiał posiadaczom iPhone 4, iż spadki sygnału w telefonie podczas rozmowy – są wynikiem niewłaściwego trzymania urządzenia przez właściciela.

Apple spytane, dlaczego ich najnowszy smartfon robi fioletowe zdjęcia, odpowiedziało w następujący sposób:

Według naszego zespołu inżynierów, który przekazał mi informację – podczas wykonywania zdjęć zalecamy nie kierować kamery na jasne źródła światła. Fioletowe zabarwienie na zdjęciach jest uważane za normalne zachowanie kamery iPhone 5.

Czy fioletowe zabarwienie faktycznie jest normalne? Dla porównania, poniżej możecie zobaczyć zdjęcie wykonane w identycznych warunkach, przez iPhone 5 i iPhone 4. Wyraźnie tu widać, że „fioletowa flara” jest problemem wyłącznie w iPhone 5, iPhone 4 robi normalne zdjęcia, bez nienaturalnego zabarwienia.

Apple iPhone 5 vs iPhone 4 - fioletowe zdjęcia

Swoją drogą, coś mi się wydaje, że to nie ostatnia wiadomość, jaką możemy przeczytać nt. fioletowych zdjęć iPhone 5. Do tematu oczywiście powrócę, jeśli pojawi się coś nowego.

Źródło: PhoneArena