Firefox-90-0

Firefox 9.0 na Android z nowym UI i HTML5

Jakieś półtora miesiąca temu światło dzienne ujrzał Firefox na Android w wersji 8.0. Dzisiaj przyszedł czas na kolejny kamień milowy w rozwoju tej mobilnej przeglądarki – pojawiła się wersja 9.0.

Firefox 9.0

Firefox 9.0 dla Android to przede wszystkim nowy silnik renderingu, oraz udoskonalone zabezpieczenia przeglądarki. Z całą pewnością ucieszą się posiadacze tabletów, gdyż FF 9.0 został zoptymalizowany na duże, tabletowe ekrany – teraz można już np. włączyć pełny ekran w trybie portretowym.

Chyba wszyscy już wiemy, iż wkrótce Flash odejdzie do lamusa – a zastąpi go HTML5. Firefox 9.0 bierze taki scenariusz pod uwagę i chociaż nadal wspiera Flash – to posiada też „podwaliny” pod HTML5 (jak obsługa kamery, czy też nowe API).

Firefox 9.0 może i nie jest przełomową aktualizacją, ale z pewnością wprowadza kilka solidnych zmian. Warto również wspomnieć, iż przeglądarka działa teraz znacznie szybciej, niż poprzednie jej wersje. Najnowszego Firefoxa możecie już pobrać z Android Market – i to całkowicie za darmo.

Źródło: Pocketnow