Nokia – logo

Fitch ustala rating kredytowy Nokii na śmieciowy

Agencja ratingowa Fitch zredukowała rating kredytowy Nokii do „śmieciowego”.

Nokia

Rating Nokii został zredukowany z BBB- na BB+, to jednak nie koniec złych informacji dla Nokii. Fitch planuje dalszą redukcję ratingu, jeśli Nokia nie poprawi swojej sytuacji finansowej. Warto wspomnieć, że wcześniej agencja ratingowa Moody również obniżyła rating Nokii.

Jaki konsekwencje dla finansów Nokii będzie mieć obniżenie ratingu? Wpłynie to m.in. na zwiększenie kosztów ubezpieczenia firmy – każde obniżenie ratingu drastycznie zwiększa jego koszty.

Przypominam, że opublikowane niecały tydzień temu wyniki finansowe Nokii za pierwszy kwartał 2012 roku, były delikatnie mówiąc rozczarowujące. Firma wpadła w proces „przejadania” własnych oszczędności – i jeśli wyniki finansowe utrzymają się na stałym, fatalnym poziomie to może się wkrótce okazać, że Nokia zbankrutuje.

Niestety, obecny kwartał zapowiada się pod względem finansowym dla Nokii jeszcze gorzej lub w najlepszym wypadku tak samo, jak kwartał poprzedni. Miejmy jednak nadzieję, że „małżeństwo z Microsoftem nie wyjdzie Nokii bokiem” i fiński producent wreszcie wykaraska się z problemów.

Źródło: PhoneArena