Fly Era

Fly Era – kolejny budżetowy telefon z Windows Phone

Na rynku mamy już obecnie kilka budżetowych urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone. Rosyjska firma Fly zdecydowała się zasilić ten właśnie segment smartfonów modelem o nazwie Era. Czy jest to więc propozycja warta rozpatrzenia? Zobaczmy.

Fly Era

Urządzenie ma zostać wprowadzone na rynek rosyjski w ciągu kilku najbliższych tygodni, a już teraz wycenione zostało na 3990 rubli rosyjskich, co w przeliczeniu „na nasze” daje cenę na poziomie około 350 złotych. Co dostajemy w zamian? Fly Era to urządzenie wyposażone w niewielki jak na obecne standardy 4 – calowy ekran IPS o rozdzielczości 480 x 800 pikseli oraz układ Qualcomm Snapdragon 200 taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, wspierany dodatkowo przez 512 MB pamięci RAM. Znajdziemy tutaj także 5 – megapikselową, tylną kamerę z diodą doświetlającą (nie uświadczymy tutaj niestety autofokusa) oraz przednią kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości zaledwie 0,3 – megapiksela.

Dodatkowo rosyjski producent zdecydował się przeznaczyć na pliki użytkownika zaledwie 4 GB wbudowanej pamięci z możliwością powiększenia jej o karty microSD oraz zastosować baterię o pojemności  1500 mAh. Urządzenie o wymiarach 125,5 x 65 x 10,7 mm pracuje oczywiście pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. W chwili obecnej nie wiadomo czy model Fly Era sprzedawany będzie kiedykolwiek poza granicami Rosji.

Smartfon nie imponuje oczywiście specyfikacją techniczną, ale wydaje się być świetną propozycją dla mniej zamożnych osób, chcących wejść w posiadanie budżetowego urządzenia z Windows Phone na pokładzie. Z modelu Fly Era ucieszą się zapewne ci obywatele Rosji, którzy będą chcieli wesprzeć rodzime przedsiębiorstwa zamiast zaopatrywać się w tanie urządzenia chociażby południowokoreańskich producentów.