Windows Phone – logo

Forbes: Windows Phone w ciągu trzech lat wyprzedzi iOS

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Android stracił pewne, pierwsze miejsce na rynku telefonów komórkowych, dlatego też najciekawsza stanie się rywalizacja o kolejne lokaty zestawienia udziałów sektora mobilnego. Aktualnie drugą pozycję zajmuje iOS, jednak według Forbesa może ją utracić kosztem dynamicznie rozwijającego się Windows Phone.

Windows Phone - logo

Najnowsza prognoza amerykańskiego periodyku jest bardzo przekonywująca i całkiem realna. Analitycy coraz częściej spekulują, że Windows Phone odbierze Apple część udziałów w rynku i wyprzedzi korporację z Cupertino w tym szaleńczym wyścigu o klientów, jednak może to nastąpić dopiero za nieco ponad trzy lata.

Windows Phone jest bez wątpienia najszybciej rozwijającą się platformą mobilną, szczególnie na rynkach wschodzących, na których prawdziwa rywalizacja rozpocznie się tak naprawdę w ciągu kilku najbliższych lat. Są nimi na przykład kraje Ameryki Łacińskiej oraz Indie, gdzie WP jest drugim najpopularniejszym systemem. OS Microsoftu radzi sobie na rynku coraz lepiej i z każdym miesiącem zwiększa swój udział w sektorze mobilnym, podobnie jak przejęta przez tego producenta Nokia bijąca rekordy sprzedaży swoich słuchawek.

Zdaniem Marka Fidelmana, który na łamach Forbesa pokusił się o takie diagnozy, powodem tak świetnej tendencji wzrostowej udziałów Windows Phone jest również strategia One Microsoft, która zakłada ścisłą integrację trzech produktów koncernu – Windows Phone, Windows 8 oraz Xbox.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Też mam w planie zakup Windows Phone :)