Foxconn i Apple

Foxconn potwierdza 4.7″ i 5.5″ Apple iPhone’y

Dzisiaj, podczas konferencji WWDC Apple najprawdopodobniej zaprezentuje iOS 8. Chociaż gigant z Cupertino stara się trzymać swoje tajemnice w największym sekrecie, to jednak nie zawsze się to udaje. Na przekór Apple, firma Foxconn (to właśnie ten producent w głównej mierze tworzy dla Apple smartfony) potwierdziła w informacji prasowej, jakie w tym roku wyprodukuje iPhone’y dla Apple.

Foxconn i Apple

Z informacji prasowej Foxconn wynika, że Apple w chińskich fabrykach wyprodukuje 4.7″ i 5.5″ iPhone’y. Ten pierwszy to prawdopodobnie iPhone 6, natomiast drugi może zadebiutować jako iPhone 6 Pro. Foxconn zdradza też, że pierwsze dostawy 4.7″ iPhone’a ruszą już w lipcu, natomiast jego 5.5″ wariant wejdzie do masowej produkcji w sierpniu. Foxconn twierdzi także, że zaspokoi aż 70% zapotrzebowania na 4.7-calowego iPhone do 2015 roku.

Oto pełna informacja prasowa opublikowana przez Foxconn:

Światowy lider w produkcji podzespołów komputerowych i systemów, firma Foxconn, będzie w 2014 roku produkować obydwie, 5.5-calową oraz 4.7-calową wersję iPhone. Foxconn dostarczy 70% produkcji 4.7-calowego iPhone do 2015 roku. 4 i 4.7-calowe iPhone’y będą stanowić główną siłę sprzedaży Apple w 2014 roku. Fabryki Foxconn w chińskim Zhengzhou, wystartują z dostawami 4.7-calowego modelu w lipcu, natomiast produkcja 5.5-calowca ruszy w sierpniu.

Jeśli ta informacja okaże się prawdą, będzie to oznaczać, że najprawdopodobniej już dzisiaj zobaczymy iPhone 6. Z kolei pod koniec wakacji lub na początku września, zadebiutować powinien także iPhone, wyposażony w 5.5″ ekran.