Google – Android 4.4 KitKat, teaser na Google Plus

Francuski operator SFR potwierdza, że 4.4 KitKat dla Galaxy S4 i Note 3 pojawi się w styczniu

Francuski operator sieci komórkowej, firma SFR, oficjalnie potwierdziła na swojej stronie internetowej, że smartfon Galaxy S4 i phablet Galaxy Note 3 – otrzymają upgrade do Androida 4.4 KitKat pod koniec stycznia lub na początku lutego przyszłego roku.

Google - Android 4.4 KitKat, teaser na Google Plus

Informacja podana przez SFR potwierdza poprzednie doniesienia, które aktualizację 4.4 KitKat dla Galaxy S4 i Note 3 przypisywały na ten sam termin.

Wielu z posiadaczy Galaxy S4 i Galaxy Note 3 może się i tak wkurzać, że ich cacuszka nie dostaną 4.4 KitKat np. w grudniu. Mimo wszystko miejcie proszę na uwadze, że termin tej aktualizacji jest naprawdę nie aż tak odległy. Pamiętajcie też, że Samsung potrzebował naprawdę dużo dłuższego czasu, aby zaktualizować swoje smartfony do Androida 4.3 Jelly Bean. W tej kwestii widać więc spory progres.

Dlaczego Galaxy S4 i Note 3 nie dostały swojego upgrade np. razem z googlowymi Nexusami? Niestety aktualizowanie niefirmowanych przez Google urządzeń, to w tej chwili chyba największa bolączka systemu Android. Producenci, jak np. Samsung – przeładowują często swoje produkty najróżniejszym, przydatnym lub nie softem, przez co każda kolejna aktualizacja wiąże się z koniecznością jego dostosowywania (pomijam już kwestię programowania nowych sterowników). Możecie być pewni, że jeśli np. taki Galaxy Note 3 byłby sprzedawany w wersji z czystym Androidem, mógłby otrzymywać stosowne upgrade’y dużo szybciej. Mimo wszystko takie firmy jak HTC, Samsung, LG, Sony itp. traktują dodawane „gratisowo” oprogramowanie jako wartość dodatnią, która cieszy ogrom klientów. Nie wiem jak wy, ale ja z chęcią podziękowałbym za wciskane na siłę nakładki na system w stylu TouchWiz oraz niezliczone aplikacje dodatkowe, które tylko zawalają pamięć urządzenia.


 • wiek

  Jak Samsung narobił tych swoich modeli telefonów ze „3 mendle” i dziś że później nie wyrabia się z aktualizacja , gdzie roczny FON odchodzi w zapomnienie. Zrobił by 5 modeli konkretnych… Wszystko

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Prawda, ale w interesie producenta nie leży wcale aktualizowanie starego sprzętu a sprzedawanie nowego. Na krótką metę to przynosi efekty w postaci zwiększonego zysku, ale lojalni klienci w końcu się wkurzą i odejdą.

   • wiek

    Odejda….jak ja, i kupilem nexus’a 5 i jest super. Ps. „Samowi” juz dziękuje.