Fujitsu Arrows Tab

Fujitsu Arrows Tab – tablet z 10-calowym ekranem Full HD i dużą baterią

Fujitsu może i nie jest najbardziej rozpoznawanym producentem, jeśli chodzi o tablety, ale jak zaraz zobaczycie – potrafi zaskoczyć. Firma zaprezentowała właśnie swój nowy tablet z ogromną baterią i ekranem Full HD.

Fujitsu Arrows Tab

Arrows Tab AR70B, bo tak brzmi pełna nazwa nowego produktu – na swoim pokładzie ma czterordzeniowy chipset Nvidia Tegra 3 o taktowaniu 1.7 GHz, 12-rdzeniowy GPU oraz 2 GB RAM. Do dyspozycji potencjalnego kupca będzie także dużo, bo aż 32 GB pamięci wewnętrznej, którą dodatkowo można rozszerzyć kartą pamięci microSD. Jeśli chodzi o łączność, mamy tu Wi-Fi a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0 oraz NFC.

A teraz najważniejszy (albo jeden z najważniejszych) elementów każdego tabletu, czyli ekran. Fujitsu zastosowało tu 10.1-calową matrycę Full HD 1920 x 1200 pikseli. Nie jest to może wyświetlacz klasy tego, który zamontowano w Nexusie 10, czy najnowszym iPadzie – jednak i tak powinien spokojnie dawać radę podczas oglądania filmów, czy też graniu.

Fujitsu Arrows Tab

Co ważne, tablet Fujitsu waży tylko 589 gramów. Dla porównania Nexus 10 to już 603 gramy elektroniki, natomiast iPad 4 662 gramy. Arrows Tab jest za to nieco grubszy (mierzy 9.9 mm grubości) – ale za to dostajemy tu wodoszczelną i kurzoodporną obudowę.

Przejdźmy teraz do kolejnej, ważnej cechy tego urządzenia, czyli baterii. Producent zamontował tu ogromne, 10,080 mAh ogniwo, które podobno starcza na 14-godzinne, „ciężkie” użytkowanie lub na 2100 godzin (!) czuwania. Niestety Arrows Tab AR70B ma też słaby punkt. Fujitsu zainstalowało tu stary już system, Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Najgorsze jednak jest to, że tablet będzie sprzedawany wyłącznie w Japonii, gdzie trafi już 15 lutego. Cena nie jest jeszcze znana.

Źródło: Android Authority