Fujitsu-IS12T-0

Fujitsu IS12T, pierwszy smartfon z WP7 Mango wystartował

Microsoft, Fujitsu oraz japoński operator KDDI – oficjalnie wystartowali pierwszy smartfon z WP7 Mango, Fujitsu-Toshiba IS12T.

Fujitsu IS12T

IS12T został oficjalnie zaprezentowany prawie miesiąc temu, a dzisiaj trafił już do salonów operatora KDDI. Niestety smartfon nie będzie sprzedawany nigdzie indziej, poza Japonią.

Fujitsu Toshiba IS12T to dość mocne urządzenie, zaopatrzone w układ Qualcomm MSM8655 z jednordzeniowym procesorem 1GHz, 13.2MP kamerę z autofokusem, 32GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth 2.1 z EDR, oraz WiFi 802.11b/g/n. Jeśli chodzi o wyświetlacz IS12T, to urządzenie posiada 3.7-calowy ekran WVGA (800×480 pikseli), dodatkowo smartfon jest wodoszczelny (posiada certyfikat IPX5).

Dziwię się, że Microsoft pierwszy smartfon z Mango – wypuszcza tylko w Japonii, bez żadnej famy i promocji dla reszty świata. Moim zdaniem to dość duży błąd Microsoftu – przecież taka premiera to doskonała okazja na wypromowanie swojego systemu. Japończycy, którzy mają „po dziurki w nosie” nowych technologii – pewnie nawet specjalnie na tę premierę nie zwrócą uwagi.

Źródło: Pocketnow