fujitsu-f-07c

Fujitsu LOOX F-07c – smartfon z dwoma systemami

To, że w Japonii smartfony są bardziej zaawansowane, niż u reszty świata – chyba nikogo nie dziwi. Fakt ten potwierdza Fujitsu, przygotowując smartfon z dwoma systemami operacyjnymi.

LOOX F-07c

Fujitsu LOOX F-07c, bo taką nazwę nosi – posiada funkcję dual-boot, która pozwala na wybór systemu operacyjnego, na którym będziemy pracować. Nowy Fujitsu do wyboru ma mieć podobno system Symbian, oraz (UWAGA) pecetowy system Windows 7.

LOOX F-07c to prawdziwy kombajn, posiadający 4-calowy ekran WSVGA o rozdzielczości aż 1024 x 600. Ale to nie wszystko – smartfon będzie napędzany przez procesor Atom (takie procesory montuje się w słabszych notebookach). Do dyspozycji użytkownika będzie też dysk 32GB SSD, oraz złącza USB i HDMI. Przełączanie między systemami ma się odbywać za naciśnięciem jednego guzika.

Niestety ten super-smartfon będzie sprzedawany w japońskiej sieci DoCoMo, i raczej nie zawita do Europy. Póki co ani Fujitsu, ani DoCoMo nie potwierdziły tego modelu, więc należy to traktować jako miłą plotkę.

Źródło: Asiajin