Samsung Galaxy S IV

Funkcjonalności Samsunga Galaxy S4, będą dostępne także dla Galaxy S III i Note II

Premiera Galaxy S4 już za nami. Nowy smartfon Koreańczyków przyniósł ze sobą sporą ilość, zupełnie nowych funkcjonalności. Okazuje się, że większość z nich, wraz z kolejną aktualizacją systemową, dostaną także posiadacze modeli S III i Note II.

Samsung Galaxy S IV

Właściciele słuchawek Note II i S III, widząc wszystkie nowe funkcje S4, mogą poczuć się odrzuceni. Całe szczęście okazuje się, że Samsung pomyślał także o nich i już wkrótce wypuści upgrade, który zaimplementuje większość funkcjonalności S4 dla ich smartfonów. Tą informację oficjalnie potwierdził Nick DiCarlo, wiceszef do spraw planowania w firmie Samsung.

Na jakie funkcje z S4 mogą liczyć posiadacze SGS3 i Note 2? Chodzi tu przede wszystkim o Smart Scroll, Smart Pause, S TranslatorS Drive oraz S Health. Przeniesiony zostanie także nowy, ulepszony interfejs kamery.

Niestety, osoby posiadające Galaxy S III i Galaxy Note II nie mogą liczyć na te funkcje, które opierają się o nowe moduły sprzętowe Galaxy S4. Chodzi tu głównie o port podczerwieni (zdalne sterowanie telewizorem itp.), termometr (pomiar temperatury) i Air Gestures (gesty wykonywane przed ekranem urządzenia, bez potrzeby jego dotykania). Nie sądzę także, aby w którymś z tych dwóch modeli pojawiła się funkcja Air View, obsługiwana naszymi palcami. Co prawda w Note II jest dostępny Air View, ale obsługiwany tylko za pomocą rysika.

Źródło: PCMag, BGR