LG G3 – UX

G3 UX pojawi się na wszystkich, tegorocznych smartfonach LG

Nowa, płaska nakładka na system Android, LG UX, która zadebiutowała wraz z najnowszym flagowcem Koreańczyków – modelem G3, pojawi się także na innych sprzętach tego producenta.

LG G3 - UX

Jeśli posiadasz którykolwiek z tegorocznych smartfonów lub tabletów LG i wkurzasz się, że nowy launcher tego producenta nie jest dla ciebie dostępny, to już teraz możesz przestać się martwić. CEO LG Mobile, Jong-seok Park w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował, że nowy LG UX (G3 UX) będzie rozpowszechniany (zarówno jego wygląd jak i funkcje) na wszystkie sprzęty, i to zarówno te z niskiej, jak i średniej półki cenowej. Warunek jest niestety jeden – urządzenie musiało mieć swój debiut w tym roku. Wszystkie smartfony i tablety z poprzednich lat będą więc raczej wykluczone z tej aktualizacji.

Oczywiście nie spodziewajmy się, że absolutnie wszystkie funkcjonalności LG G3 UX pojawią się na sprzętach z najniższej półki (wiele z nich jest przecież zależnych od hardware). Wiemy za to, że na resztę smartfonów i tabletów na pewno zostanie przeniesiony nowy, minimalistyczny interfejs kamery, gdzie ukryto większość mało używanych funkcji, pozostawiając tylko te najważniejsze i najczęściej wykorzystywane.

Wszystkie urządzenia LG w drugiej połowie roku powinny także otrzymać klawiaturę Smart Keyboard, która według producenta zmniejsza aż o 75% ilość popełnianych podczas wpisywania błędów. Ma ona stanowić świetną alternatywę dla wszystkich klawiatur, dostępnych za pośrednictwem Google Play.

Kiedy nowy LG UX (G3 UX) pojawi się na tegorocznych smartfonach i tabletach LG? Zapewne możemy się go spodziewać wraz z kolejnymi aktualizacjami firmware, które będą się stopniowo pojawiać do końca roku.


 • Sunny

  Poziom ustalony przez interface G3 jest bardzo wysoki. Prosty i jednocześnie funkcjonalny. Dobrze żę teraz będzie zaimplementowany we wszystkich urządzeniach od LG !

 • ebserwis

  A co z G2??

  • arti

   Podobnie bylo z 4xhd kiedy nie dostal 4.4 to tak bedzie z g2 ktory pewnie nie dostanie ux