Samsung Galaxy ACE Style – schemat

Galaxy Ace Style – nowy smartfon Samsunga oficjalnie zadebiutował

Samsung zaprezentował dzisiaj swój „nowy” smartfon, model Galaxy Ace Style. Według koreańskiego producenta ten „potężny i ekspresyjny” sprzęt cechuje przede wszystkim „zabawny i unikalny design”.

Samsung Galaxy ACE Style - schemat

Niestety, ale Galaxy Ace Style z unikalnością ma niewiele wspólnego. Ten niskobudżetowy smartfon będzie kierowany głównie do młodszych odbiorców. Jego specyfikacja w porównaniu do Galaxy Ace 3 – praktycznie się nie zmieniła. Mamy tu więc taki sam, 4″ ekran TFT o rozdzielczości wynoszącej 480 x 800 pikseli (WVGA), dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz, zaledwie 512 MB RAM-u (w tym przypadku mamy niestety spory regres, bo Ace 3 miał 1 GB RAM-u), 1500 mAh baterię, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz 5 MP kamerę z autofokusem i 0.3 MP kamerkę z przodu wyświetlacza.

Tak naprawdę tym, co odróżnia Galaxy Ace Style od poprzedników (nie licząc delikatnie zmienionego designu) jest soft. Ace Style posiada fabrycznie zainstalowany Andorid 4.4 KitKat, wraz z nakładką TouchWiz. Według jednego z przedstawicieli Samsunga, Galaxy Ace Style w Europie ma kosztować ok. 200-300 euro, czyli w przeliczeniu na złotówki 835-1250 zł. Według mnie to stanowczo za dużo, bo dostępna w Europie Motorola Moto G jest od Ace Style dużo tańsza, a oferuje mimo wszystko o wiele więcej (ekran 4.5″ HD, mocniejszą baterię, więcej pamięci itp.).

Pojawienie się Galaxy Ace Style budzi także wątpliwości, dotyczące aktualizacji Ace 3 do Andorida 4.4 KitKat. Jeśli Samsung wyda upgrade dla tego urządzenia, automatycznie podkopie jeden z głównych atutów Ace Style, czyli właśnie obecność najnowszego OS-a od Google. Mam jednak nadzieję, że Koreańczycy nie zaniechają aktualizacji Ace 3. Martwi jednak, że póki co na temat aktualizacji 4.4 KitKat dla Galaxy Ace 3 nie pojawiały się żadne, nawet nieoficjalne informacje.