Samsung Galaxy Core Prime

Galaxy Core Prime – nie zgadniecie, Samsung szykuje kolejnego smartfona

Jeśli nadal cierpisz na niedostatek smartfonów Samsunga, to mam dla ciebie świetną wiadomość, bo ten koreański producent najprawdopodobniej wkrótce oficjalnie zaprezentuje swój nowy sprzęt, model Galaxy Core Prime. Smartfon co prawda nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, jednak jeden z indyjskich sprzedawców już uruchomił jego przedsprzedaż.

Samsung Galaxy Core Prime

Jeśli dane się potwierdzą, Galaxy Core Prime będzie występował w kilku wersjach, różniących się między sobą głównie dostępnymi modułami łączności (będzie także wariant z dualSIM oraz z łącznością LTE). Sprzęt ma mierzyć zaledwie 8.8 mm grubości, a rolę ekranu spełni tu 4.5″ matryca PLS LCD o rozdzielczości WVGA.

Samsung Galaxy Core Prime - tył

We wnętrzu znajdzie się czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz, 1 GB RAM oraz system Android 4.4 KitKat. Główną kamerę ma stanowić 5 Mpix sensor (z nagrywaniem 1080p), z kolei do zdjęć selfie posłuży 2 Mpix aparat. Galaxy Core Prime ma także mieć 8 GB pamięci na dane oraz baterię, której pojemność wyniesie 2000 mAh.

Samsung Galaxy Core Prime - bok

Indyjski sprzedawca wycenił Galaxy Core Prime na 8500 rupii, czyli zaledwie ok. 460 zł. Kiedy smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany i czy w ogóle trafi do polskich sklepów? Tego oczywiście w tej chwili nie wiadomo. Obstawiam jednak, że od jego premiery dzieli nas naprawdę niewiele.

Jeśli powyższe dane techniczne się potwierdzą, będzie to oznaczać, że Galaxy Core Prime jest bardzo zbliżony do modeli Galaxy Core LTE oraz Galaxy Core Lite LTE.