Samsung Galaxy Gear – na ręku

Galaxy Gear – inteligentny zegarek Samsunga po raz pierwszy na zdjęciach (aktualizacja)

Prototyp inteligentnego zegarka Samsung Galaxy Gear wpadł w ręce redaktorów portalu Venturebeat. Dzięki nim możemy się dowiedzieć nie tylko jak wygląda urządzenie, ale także jak się sprawuje.

Samsung Galaxy Gear - na ręku

Galaxy Gear swoją oficjalną premierę ma mieć 4 września w Berlinie, gdzie zostanie zaprezentowany wraz ze smartbletem Galaxy Note III. Fotografie, które możecie oglądać w niniejszym artykule przedstawiają Galaxy Gear uchwyconego na jednym z promocyjnych filmów (goście z Venturebeat podobno nie mogli sfotografować swojego prototypu).

Mimo wszystko potwierdzają się poprzednie przecieki, bo według Venturebeat smartwatch ma 3″ ekran OLED. Prototyp oddany do dyspozycji pracowników portalu był koloru czarnoszarego i miał wbudowane w pasek głośniki. Na górniej części zegarka znalazło się także miejsce na 4MP kamerę, która jest używana nie tylko do robienia zdjęć, ale także do monitorowania wielu rzeczy związanych z naszym zdrowiem. Podobno Galaxy Gear ma wgrane oprogramowanie, które za pomocą aparatu potrafi określić, czy jedzenie które spożywamy jest tłuste, zawiera ziarna zbóż itp.

Galaxy Gear jest także w stanie słuchać i wykonywać nasze polecenia głosowe (dzięki appce S Voice). Do łączenia z internetem i smartfonem w zegarku służą moduły Wi-Fi oraz Bluetooth (smartwatch łączy się podobno także z innymi smartfonami, nie tylko tymi ze stajni Samsunga). Dzięki łączności ze smartfonem możemy synchronizować m.in. spis połączeń, inicjować połączenia telefoniczne, odczytywać wiadomości itp. Nie zabrakło oczywiście wsparcia dla portali społecznościowych, jak Twitter i Facebook.

Samsung Galaxy Gear - grafika

Bateria urządzenia trzyma podobno na jednym ładowaniu około 10 godzin. Niestety nie wiemy jaką pojemność ma ogniwo, które siedzi wewnątrz Galaxy Gear. Co do designu to sami możecie zobaczyć, że zegarek nie należy do małych urządzeń i z pewnością na małej, kobiecej dłoni będzie wyglądać dość pokaźnie.

Przypominam, że IFA 2013 startuje za kilka dni, a prezentacja Galaxy Gear i Galaxy Note III odbędzie się 4 września. Wtedy też poznamy wszystkie możliwości tego sprzętu.

Aktualizacja: Według innych źródeł finalna wersja zegarka, którą zobaczymy 4 września – będzie wyglądać nieco inaczej niż widoczny powyżej prototyp. Co do specyfikacji, to wspomniany wcześniej 3″ ekran nie będzie tak naprawdę mieć takiej przekątnej. W Galaxy Gear znajdzie się 2.5″ wyświetlacz OLED (3″ były liczone razem z obudową), dwurdzeniowy chip Exynos 4412 o taktowaniu 1.5GHz oraz GPU Mali-400 MP4.

Źródło: VentureBeat