Samsung Galaxy Gear – koncept

Galaxy Gear – jeszcze więcej informacji o smartwatchu Samsunga

Wszyscy spodziewamy się, że Samsung 4 września zaprezentuje dwa nowe urządzenia: smartblet Galaxy Note III oraz inteligentny zegarek Galaxy Gear. Całe zainteresowanie mediów skupia się oczywiście na Note III, jednak według mnie równie (a może nawet bardziej) ważna jest premiera zegarka.

Samsung Galaxy Gear - rysunek

Od pewnego czasu do sieci trafiają informacje na temat tego, że Apple (które również ma zaprezentować swojego smartwatcha, iWatch) ma problemy z jego wyprodukowaniem. To oczywiście ogromna szansa dla Samsunga, który może jako pierwszy pokazać swój produkt na długo przed Apple i „spić większość śmietanki”.

Z tego co do tej pory wiemy nt. Galaxy Gear, ma to być zegarek oparty o dwurdzeniowy 1.5GHz chipset Samsung Exynos 5412 z GPU ARM Mali-400 MP4 i 1GB pamięci RAM. Jako ekran w smartwatchu ma służyć 1.67″ matryca AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Na pokładzie ma być także 2MP kamera oraz łączność Bluetooth i NFC.

Dzisiejsze informacje, które pojawiły się w sieci rzucają na Galaxy Gear nieco więcej światła. Według nich kamera zegarka ma być umieszczona w pasku, tak samo jak dwa miniaturowe głośniki. Sprzęt  ma także używać energooszczędnej odmiany BT, a mianowicie Bluetooth 4.0 LE. W urządzeniu znajdzie się także miejsce na akcelerometr.

Co do kwestii programowej, Galaxy Gear dostarczany do deweloperów był podobno zaopatrzony w Androida 4.1 i 4.2, co oczywiście nie oznacza, że w dniu premiery Samsung nie zainstaluje w nim wersji 4.3. Niestety wiele wskazuje na to, że jeżeli będziemy chcieli zsynchronizować nasz zegarek z tabletem albo smartfonem, zostaniemy zmuszeni do skorzystania ze specjalnej, samsungowej appki. Może to oznaczać, że Galaxy Gear będzie współpracować tylko z innymi produktami Samsunga.

Przypominam także, że według wczorajszych przecieków Samsung wprowadzi Galaxy Gear do sklepów w 40 tygodniu roku, czyli między 30 września a 6 października.

Źródło: SamMobile