Samsung Galaxy Grand Lite (GT-I9060)

Galaxy Grand Lite zostanie zaprezentowany na najbliższym MWC

Bardzo ciekawa informacja dotarła wprost z obozu Samsunga – już na najbliższym Mobile World Congress, które odbędzie się pod koniec stycznia 2014 roku, światło dzienne ujrzy nowy smartfon koreańskiego giganta, Galaxy Grand Lite, który w hierarchii zajmie miejsce pomiędzy Galaxy Grand a Galaxy Grand 2, a stanowić będzie niejako połączenie obydwu tych urządzeń.

Samsung Galaxy Grand Lite (GT-I9060)

Telefon wyposażony zostanie w 5-calowy ekran WVGA, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM, baterię 2100 mAh oraz 8 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia o kartę microSD. Przypuszcza się, że w smartfonie znajdziemy 5-megapikselowy tylny aparat oraz bardzo standardową, przednią kamerę VGA. Ze wstępnych informacji wynika, iż urządzenie początkowo pracować będzie pod kontrolą systemu Android 4.2 Jelly Bean, jednak tylko tymczasowo, gdyż ostatecznie produkt ma trafić na półki sklepowe już z Androidem 4.3.

Galaxy Grand Lite będzie prawdopodobnie obsługiwał dwie karty SIM, co jest bardzo popularną funkcją szczególnie w Indiach oraz Chinach, jednak w chwili obecnej jest to informacja niepotwierdzona. Słuchawka dostępna będzie już w piątym tygodniu 2014 roku w kolorze białym, pomarańczowym, „Midnight Black” oraz „Lime Green”.

Samsung najwyraźniej ma zamiar poszerzyć ofertę telefonów niższej klasy średniej, która jest ważnym segmentem rynku. Czy ten konkretny smartfon będzie cieszyć się powodzeniem? O tym przekonamy się już na początku nowego roku.

Źródło


  • xzrender

    Jaki aparat? To jest smartfon ..

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Dzięki za czujność, poprawione :)