Samsung Galaxy S IV – domniemane zdjęcie

Galaxy S IV, nazwa kodowa Altius J – trafi do sklepów 15 kwietnia

Portal SamMobile dotarł do nowych szczegółów, dotyczących niezapowiedzianego jeszcze, flagowego smartfona Samsunga – Galaxy S IV. Czego dowiadujemy się nowego?

Samsung Galaxy S IV - domniemane zdjęcie

Samsung Galaxy S IV – domniemane zdjęcie

Smartfon, który możecie oglądać powyżej, to podobno właśnie Galaxy S IV. Zdjęcie znaleźli użytkownicy portalu TuttoAndroid, na googlowskim serwisie Picasa. Niestety, fotografia jest mało wiarygodna, dlaczego? Interfejs użytkownika widoczny na ekranie wygląda zupełnie tak, jak obecny TouchWiz UX. Dodatkowo design urządzenia bardzo mocno przypomina Galaxy S III. Warto także zauważyć, że obok wskaźnika baterii, jest procentowy odczyt jej wartości – a przecież Samsung na oficjalnych, prasowych zdjęciach nigdy tej procentowej ikony nie pokazywał.

Całe szczęście, oprócz powyższego zdjęcia pojawiło się także kilka, bardziej wiarygodnych szczegółów dotyczących SGS4. Według przecieku, smartfon pierwotnie nosił nazwę kodową „Project J„, jednak Samsung niedawno ją zmienił na „Altius(J)„. Altius do sklepów ma wejść w 16 tygodniu roku, który zaczyna się 15 kwietnia. Urządzenie będzie podobno dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Co ciekawe, urządzenie ma opcjonalnie obsługiwać bezprzewodowe ładowanie akumulatora, które będzie dostępne po zakupieniu dodatkowej, specjalnej tylnej pokrywy (oznacza to, że SGS4 będzie mieć najprawdopodobniej wymienną baterię, jak S III) i ładowarki. Koreański producent udoskonali także baterię w smartfonie, która ma „urosnąć” do 2,600 mAh (o 500 mAh więcej, niż ta w S III).

Wszystko wskazuje także na to, że S IV będzie nosił numer GT-I9500 (czwórka to dla Koreańczyków pechowa liczba, więc przeskoczenie GT-I9400 wydaje się być uzasadnione).

Oplotkowaną specyfikację Samsunga Galaxy S IV pewnie już znacie, ale na wszelki wypadek ją przypomnę. Smartfon ma mieć 8-rdzeniowy układ Exynos 5 Octa, grafikę Mali-T658 (co przeczy poprzednim informacjom nt. nowego chipsetu Samsunga), 4.99-calowy ekran Super AMOLED Full HD, 2 GB RAM, 13 MP kamerę, 2 MP przednią kamerkę (nagrywającą filmy 1080p w 30 fps) oraz system Android 4.2.1 Jelly Bean.

Słuchawka zostanie zaprezentowana najprawdopodobniej 22 marca, na specjalnie dedykowanej konferencji Unpacked. Smartfonu nie zobaczymy na pewno podczas MWC 2013, co dzisiaj potwierdził szef Samsung Mobile – JK Shin.

Źródło: SamMobile


  • Kamil

    Procentową baterię włącza się w ustawienia -> wyświetlacz -> wyświetl naład. baterii w % … a telefon wygląda jak note II dodatkowo gdziś już dziś było o tym że samsung nie pokaże s iv tak prędko