Samsung Galaxy Mega 2

Galaxy Mega 2 pojawił się na stronie tajlandzkiego oddziału Samsunga

Samsung Galaxy Mega 2 pojawił się na oficjalnej stronie tajlandzkiego oddziału Samsunga. Dzięki temu „cichemu debiutowi” nareszcie możemy poznać pełną specyfikację tego 6″ phabletu.

Samsung Galaxy Mega 2

Samsung Galaxy Mega 2

Linia urządzeń Galaxy Mega, oprócz potężnych gabarytów, tak naprawdę nie wyróżniała się niczym szczególnym na tle konkurencji. Podobnie jest i tym razem, bo Galaxy Mega 2 dysponuje 6″ ekranem, o rozdzielczości wynoszącej „zaledwie” 720p. We wnętrzu urządzenia zainstalowano chipset Exynos 4415, z czterem rdzeniami Cortex-A9 o taktowaniu 1.5 GHz i grafiką Mali-400MP4. Jest tu także 1.5 GB RAM, 8 Mpix i 2.1 Mpix kamery, 16 GB pamięci na dane (ze slotem na karty microSD) oraz łączność LTE i obsługa dual SIM.

Jak sami możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, jako system operacyjny mamy tu Android 4.4 KitKat, wraz z nakładką TouchWiz. Czy Samsung ma zamiar sprzedawać swój nowy phablet także poza Azją? Tego w tej chwili nie wiadomo. Tak naprawdę nie wiemy, czy koreański producent chce w ogóle urządzać specjalną konferencję prasową, aby zademonstrować ten sprzęt, czy może będzie go po prostu sukcesywnie wypuszczać na coraz to nowych rynkach.