Samsung Galaxy Note 3 – 2

Galaxy Note 3 – pierwsze zdjęcia i film wykonane smartfonem

Od środowej premiery Galaxy Note 3 minęło już trochę czasu, jednak w sieci jest nadal bardzo mało przykładowych zdjęć wykonanych tym urządzeniem. Samsung w przeciwieństwie do Sony i jego Xperii Z1 jakoś się nie chwali aparatem w swoim smartblecie. Jak przedstawiają się osiągi kamery zamontowanej w Note 3?

Samsung Galaxy Note 3 - 2

Jeszcze przed premierą Note 3 spodziewałem się, że Samsung w Galaxy Note 3 dokona rewolucji, jeśli chodzi o kamerę. Minimum jakiego oczekiwałem była optyczna stabilizacja obrazu, którą dysponują nie tylko Lumie od Nokii, ale także HTC One a nawet LG G2. Niestety pod tym względem trochę się zawiodłem, bo w Note 3 nie ma OIS, a kamera w stosunku do Galaxy S4 praktycznie się nie zmieniła.

Główną zmianą jaką tu mamy, jest możliwość kręcenia filmów w jakości 4K 2160p@30fps. Nie jest to jednak zasługa zmiany modułu kamery, a jedynie możliwość, jaką stwarza zastosowany w Note 3 chipset – Snapdragon 800. Niestety ciężko będzie pokazać Wam nagranie 4K, bo pewnie nikt z Was nie dysponuje nawet monitorem / telewizorem obsługującym taką rozdzielczość. Poza tym YouTube, na którego zazwyczaj się tego typu filmy wrzuca – nie pozwala jeszcze na publikację 4K. Mimo wszystko poniżej możecie zobaczyć, jak prezentuje się wideo 1080p@30fps, zarejestrowane przy użyciu Galaxy Note 3.

Wracając do zdjęć, Galaxy Note 3 ma 13MP aparat z pojedynczym fleszem LED, który potrafi przechwycić zdjęcia w rozdzielczości 4128 x 3096 pikseli. Fotografie, które możecie obejrzeć poniżej są naprawdę dobrej jakości i cechują się bardzo dużą ilością detali. Jak sami możecie zobaczyć w danych EXIF, Note 3 w kiepskich warunkach oświetleniowych korzysta z niskiego ISO o wartości 100, co dobrze świadczy o jego sensorze i obiektywie. Zresztą, efekty zobaczcie sami.

Źródło: GSMArena


 • Gość

  Obraz w formacie 4K, można z powodzeniem odtwarzać na monitorze, czy telewizorze Full HD. Oczywiście w pełni nie uzyskamy pożądanego efektu, ale będziemy dysponowali „ulepszonym Full HD”. Na YouTube jest dużo takich materiałów; znalazłem również jeden nagrywany Note3. Obraz jest przepiękny, pomimo, że nagrywany w złych warunkach i już gołym okiem widać, że jest lepszy niż zwykłe Full HD. Można było również usłyszeć efektu wspomnianego dźwięku studyjnego.

 • Artur

  Istota zmiany aparatu NOTE3 w stosunku do SGS4, oprócz wymienionych elementów polega również na tym, że Note3, posiada moduł dźwięku studyjnego (24 bit), co gwarantuje doskonałą jakość odtwarzania (szczególnie się przyda przy rejestracji 4K). Poza tym (i co ważne) Note3 zapisuje sekwencje video 1080 p. już z szybkością 60 kl./s, a nie jak tu podano 30 kl./s. Więcej, zwykłe HD potrafi rejestrować z szybkością 120 kl./s. Nie znam innego sprzętu mobilnego o takich możliwościach.
  Co do stabilizacji obrazu, to Note3, posiada ulepszoną względem SGS4 „inteligentną” stabilizację. To zresztą dla mnie mało istotna użyteczność – każdą z nich zawsze wyłączam. Natomiast absolutnie nie można pominąć faktu, że Note3, jako pierwszy na razie na rynku, posiada optyczny (!) zoom 3X. I to jest bardzo ważne.
  Nie czynię zarzutów autorowi informacji, bo zdaję sobie z tego sprawę, że jeszcze co najmniej połowa możliwości tego HIPER smartfona, jest dla nas nieznana. A że Samsung się nie chwali, to już tradycja. Kontakt użytkownika z ich urządzeniami jest częstokroć miłym zaskoczeniem. Podobnie jak gorzkim rozczarowaniem jest kontakt z mocno przereklamowanymi bublami Nokii, czy Sony.

  • http://smartfan.pl Noob

   Bardzo chciałbym, aby tak było – ale Note 3 niestety nie ma optycznego zoomu :( Jeśli możesz podać jakieś źródło potwierdzające to co mówisz, będę wdzięczny. Ja przeszperałem internet aby odnaleźć, niestety niczego nie znalazłem. Mowa o optycznym zoomie w Note 3 kiedyś była, ale jeszcze przed prezentacją, w ramach niezliczonych plotek.