Samsung Galaxy Note III – koncept

Galaxy Note III będzie pokazany 4 września z 5.7″ ekranem

Kolejna generacja samsungowego smartbletu Galaxy Note, to jedno z najbardziej oczekiwanych urządzeń w tym roku. Nie trudno się więc domyśleć, że im bliżej premiery – tym więcej plotek na jego temat pojawia się w sieci. Według najnowszych raportów, Galaxy Note III będzie zaprezentowany na dwa dni przed IFA 2013, bo już 4 września.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Według portalu Korea Herald, który powołuje się na przedstawicieli przemysłu produkcyjnego, Galaxy Note III będzie wyposażony w 5.7″ ekran Super AMOLED 1080p, a nie 6″, o którym wspominało najwięcej plotek. Urządzenie ma działać w oparciu o chipset Snapdragon 800 lub Exynos 5 Octa, wsparty 3 GB RAM. Zastanawiacie się pewnie, dlaczego 3GB RAMu, a nie np. 4GB? Odpowiedź jest bardzo prosta – zważywszy na fakt, że procesory ARM są obecnie 32-bitowe, Android również działa w tym środowisku, przez co nawet nie odczytałby większej ilości pamięci RAM, niż 3GB. Dopiero w nadchodzących latach możemy się spodziewać wprowadzenia 64-bitowej platformy, a wtedy granica 3GB „pęknie” i smartfony będą mogły mieć o wiele większe rezerwy RAMu.

Co do pozostałych parametrów, phablet Samsung Galaxy Note III ma mieć 13MP kamerę główną i być troszkę cieńszy niż Galaxy Note II (grubość Note 3 to podobno 8mm). Niestety, póki co nie ma żadnej oficjalnej informacji od Samsunga na temat wrześniowej prezentacji. Można się jednak spodziewać, że koreański producent zapowie ją dopiero w sierpniu.

Źródło: Korea Herald