Samsung Galaxy Note III – koncept

Galaxy Note III dostanie zupełnie nowy design i metalową obudowę?

Kolejną wielką premierą, która nas czeka po prezentacji Galaxy S4, będzie premiera smartbletu Galaxy Note III. Coraz więcej wskazuje na to, że Samsung ma zamiar całkowicie zmienić design Note III, a smartfon nie będzie przypominać S4.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Według informatora, na któego powołuje się portal SamMobile, Samsung dość mocno wziął sobie do serca krytykę, dotyczącą stylistyki Galaxy S4. Zresztą, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że design S4, został praktycznie żywcem skopiowany z Galaxy S III. Chociaż S4 jest naszpikowany nowoczesną technologią, to został „zapakowany” w przestarzały i tylko lekko odświeżony design. Co ciekawe, w szeregach Samsunga było podobno bardzo wielu zwolenników zmiany designu i użycia do budowy S4 metalu, jednak plany te spaliły na panewce.  Koreański producent nie miał ponoć możliwości, aby w odpowiednim terminie wyprodukować dostateczną ilość metalowych obudów, dlatego S4 został „przywdziany” w plastik.

Wracając do Note III, według SamMobile, Samsung jest zmartwiony słabym i ogólnie krytykowanym wyglądem S4. Koreański gigant patrzy podobno z zazdrością na wszystkie pochwały, jakie zbiera aluminiowy HTC One, więc postanowił wdrożyć sporo zmian w nadchodzącym smartblecie Note III. Nie wiadomo, o co dokładnie w tej kwestii chodzi, jednak urządzenie swoim wzornictwem, nie ma być bazowane na Galaxy S4.

Portal SamMobile zdradza też kilka szczegółów dotyczących specyfikacji Note III. Urządzenie ma zostać wyposażone w 6-calowy ekran Full HD AMOLED, chipset Exynos 5 Octa z LTE, 13 MP kamerę oraz oczywiście najnowszą wersję systemu Android (być może 5.0 Key Lime Pie).

Przypominam, że premiera Galaxy Note III nastąpi najprawdopodobniej we wrześniu. Wtedy wszystkie wątpliwości na temat tego urządzenia zostaną rozwiane. Do tego czasu możemy niestety posiłkować się wyłącznie plotkami.

Źródło: SamMobile


  • Nazir

    Obawiam się że Note będzie nadal paskudny plastikowy jak nowy S4.
    Nie ma co liczyć od Samsung jak na dziadostwo tandetny plastik za 3000 zł. jak inne oferty galaxy