Samsung Galaxy Note III – nieoficjalny render

Galaxy Note III z czytnikiem linii papilarnych, 2.5GB RAM’u i Androidem 4.3?

Samsung już jutro zaprezentuje Galaxy Note III, jednak w sieci ciągle huczy od nowych przecieków na temat tego smartbletu. Dobrze nam znany @evleaks opublikował właśnie wyniki z benchmarku AnTuTu tego urządzenia oraz pełną listę aplikacji, jakie mają być w jego pamięci zainstalowane.

Samsung Galaxy Note III - nieoficjalny render

Najpierw zajmijmy się tym, co pewnie większość z Was najbardziej interesuje, czyli rezultatem jaki Note III uzyskał w AnTuTu. Jak sami możecie zobaczyć na poniższym screenie wynik nie jest oszałamiający, bo wyniósł „zaledwie” 24 497 punktów. Dla porównania najnowszy, flagowy smartfon LG, model G2 – z łatwością wyciąga 30 000 punktów. Mimo wszystko pragnę zauważyć, że AnTuTu to dość „niestabilny” benchmark, na którym trzeba przeprowadzić co najmniej kilka pomiarów aby osiągnąć właściwy odczyt. Wspomniany przed chwilą G2 również potrafi w AnTuTu dostać bardzo mało punktów (według niektórych testów pierwsze testy wskazywały na wynik poniżej 24 000 pkt.).

Samsung Galaxy Note III - AnTuTu

Bardziej interesujące są jednak dane, które ujawniono dzięki AnTuTu. Według nich Galaxy Note 3 (oznaczony kodem N9005) działa w oparciu o Android 4.3 Jelly Bean i ma na swoim pokładzie 2.5GB RAM’u. O ile Android 4.3 chyba nikogo nie dziwi, to 2.5GB RAM już tak (przecież według wcześniejszych przecieków w Note III miało być 3GB RAM). Pamiętajmy jednak, że pomimo takiego wskazania Note III może i tak mieć 3GB RAM, dlaczego? Całkiem prawdopodobne, że owe 2.5GB to jedynie ilość, którą deklaruje system Android a w rzeczywistości we wnętrzu SGN 3 może 3GB RAM’u.

Osobną, ale równie interesującą kwestią jest lista aplikacji, jakie mają się znaleźć w pamięci Note 3. Nie wiem czy pamiętacie, ale Samsung wdraża do swoich produktów platformę bezpieczeństwa KNOX, która została zatwierdzona nawet przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Na liście, którą możecie zobaczyć poniżej widać aplikację o nazwie FingerprintService.apk, która najprawdopodobniej odpowiada za sczytywanie i autoryzowanie odcisków palców. Oczywiście taki odczyt nie jest możliwy bez wbudowanego modułu czytnika, co wskazuje na to, że Note III będzie w taki „ficzer” wyposażony.

Domysłów na temat Note III jest coraz więcej, ale całe szczęście do oficjalnej prezentacji, kiedy to spekulacje zostaną zakończone – pozostało około 24 godzin.

Źródło: Twitter