Samsung Galaxy Note III – koncept

Galaxy Note III z plastikowym ekranem OLED?

Na temat Samsunga Galaxy Note III pojawiła się kolejna, bardzo interesująca plotka. Jak donosi portal SamMobile, smartfon jako pierwszy na świecie, zostanie wyposażony w plastikowy, 6-calowy ekran OLED.

Samsung Galaxy Note III - koncept

Samsung Galaxy Note III – koncept

Wiem wiem, plastik – to brzmi strasznie i w erze obudów z tworzyw sztucznych, ma wydźwięk raczej negatywny. Co więc daje plastikowy ekran OLED? Pozwoli na produkcję jeszcze cieńszego i lżejszego smartfona, niż te oparte o szklane ekrany, które są sprzedawane obecnie. Dzięki tej technologii Note III ma mierzyć zaledwie 8 mm grubości (Note II mierzy 9.4 mm).

Dodatkowa przestrzeń, zaoszczędzona dzięki nowej matrycy OLED, pozwoli na zamontowanie większego akumulatora, co powinno przełożyć się na dłuższy czas pracy Note III.

LCD OLED i UBP OLED - struktura

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć jest fakt, że platikowy OLED to ekran bardzo wytrzymały, przez niektórych nazywany nawet „nietłukącym”. Jak będzie w rzeczywistości? Osobiście jakoś nie wierzę, że jest szkiełko, którego niezdarne ręce konsumentów nie potrafiłyby stłuc. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.

SamMobile zdradza także (i potwierdza wcześniejsze przecieki), że Galaxy Note III zostanie pokazany na targach IFA 2013, czyli między 6 a 13 września. Nie wiem jak Wy, ale ja już zacieram ręce i nie mogę się doczekać!

Źródło: SamMobile