Samsung Galaxy NX Mini

Galaxy NX Mini na horyzoncie?

Wszystko wskazuje na to, że Samsung będzie chciał w najbliższej przyszłości pokazać światu mniejszą wersję swojego kompaktowego aparatu wyposażonego w wymienną optykę. Według najnowszych doniesień, koreański producent wystąpił z wnioskiem o zarejestrowanie nowego znaku towarowego – Galaxy NX Mini.

Samsung Galaxy NX Mini

Galaxy NX Mini to nic innego jak mniejsza wersja Galaxy NX, czyli zaprezentowanego w ubiegłym roku bezlusterkowca działającego pod kontrolą systemu Android, charakteryzującego się także możliwością wymiany obiektywu.

Wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego został złożony po świętach Bożego Narodzenia, więc bardzo możliwe jest, że urządzenie to zostanie oficjalnie zapowiedziane już na zbliżającym się Media World Congress. Szczegóły dotyczące specyfikacji technicznej Galaxy NX Mini owiane są jeszcze tajemnicą, ale możemy spodziewać się, że mniejszy wariant tego kompaktu nie będzie mógł poszczycić się wymienną optyką, bądź zostanie zamontowana w nim nieco słabsza matryca.

Samsung Galaxy NX Mini - tabela

Pełnowymiarowy Samsung Galaxy NX pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2 i jest wyposażony w moduły łącznościWiFi, NFC, Bluetooth oraz 3G/4G LTE. Napędza go 4-rdzeniowa jednostka taktowana z częstotliwością 1,6 GHz. Dodatkowo, urządzenie wyposażono w 2 GB pamięci RAM. W Galaxy NX znajdziemy 20,3-megapikselową matrycę CMOS, 16 GB pamięci flash oraz 4,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720.